Владика Микола Бичок відвідав вірних у Сіднеї та Вуллонгонзі

15 травня 2023

13 травня після Австралійської конференції католицьких єпископів владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, відвідав парафію Святого Андрія Первозванного у Сіднеї, Лідкомб.

Владика Микола Бичок відвідав вірних у Сіднеї та Вуллонгонзі

На початку візиту єпископ очолив Молебен до Пресвятої Богородиці, на якому були присутні учні, вихователі та вчителі Братської рідної школи імені святого Андрія. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла.

У слові до дітей владика Микола наголосив на тому, що дуже важливо мати орієнтири в житті, а правдивим орієнтиром для нас у духовному житті є Пресвята Богородиця, якій присвячено місяць травень і яка є найкращим прикладом материнства. Також із нагоди святкування Дня матері архиєрей роздумував про важливість матері для кожної людини: чи то дорослого, чи то дитини. Владика заохотив, щоб усі діти зробили приємну несподіванку для своїх матерів і цим вшанували їх у День матері.

Після молитви архиєрей відвідав Братську школу та побував на концерті, присвяченому Дню матері, який підготували учні.

Увечері цього ж дня владика Микола відвідав римо-католицький катедральний собор Святої Марії. Тут спільно з католицьким духовенством служив Літургію, а опісля відбулася Хресна хода з нагоди 106-ї річниці об’явлень Пресвятої Богородиці у Фатімі, які почалися 13 травня 1917 року. Єпископ розповів, що на молитву зібралося близько півтора тисячі вірних: «Кожен із присутніх мирян приносив щирі молитви до Богородиці у своїх наміреннях. Я ж молився до Пресвятої Богородиці в наміренні припинення війни та за мир в Україні».

Цікаво, що в катедрі Святої Марії на знак підтримки України під час війни в лівій бічній наві є ікона Ісуса Христа, яку подаровав патріарх Йосиф Сліпий кардиналові Гілрою, тодішньому архиєпископу Сіднею, у 1969 році. Цю ікону намалював о. Ювеналій Мокрицький.

14 травня владика Микола разом з о. Симоном Цькуєм, протосинкелом єпархії, відвідав церкву Святого Володимира у м. Вуллонгонзі, що неподалік Сіднею. У цьому храмі спільно з парафіянами відслужили Архиєрейську Божественну Літургію. До зібраного люду Божого він звернувся з такими словами: «Євангеліє неділі Самарянки показує нам, так би мовити, зустріч двох світів — матеріального й духовного. Самарянка, яка прийшла до криниці набрати води і, можливо, більше турбувалася про дочасне й не звертала уваги на вічне, є прикладом, власне, матеріального світу. Натомість Христос у духовній розмові з нею показує їй і нам, що існує щось більше, ніж дочасна пожива, — Ісус Христос, який є вічним Джерелом і може втамувати будь-яку спрагу й дарувати вічну радість у дусі та правді, яка походить від спілкування з Богом».