Владика Микола Бичок на храмовому празнику в Ардірі: «Наше життя не є вічним. Вічність на нас чекає»

22 серпня 2024

У неділю, 18 серпня, громада парафії Успіння Превятої Богородиці в Ардірі зібралася на святкове богослужіння з нагоди храмового празника. Урочисту Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у співслужінні адміністратора храму, отця Руслана Бабія, та канцлера Мельбурнської єпархії, диякона Михайла Жилана.

У повному храмі, де зібралися вірні, парафіяни та гості, об’єднані спільною молитвою, відчувалася величність і піднесеність. Літургію супроводжував спів хору катедрального храму Свв. апп. Петра і Павла з Мельбурна під керівництвом Володимира Головка, що додав урочистості й особливого настрою до святкового богослужіння. Про це розповідає пресслужба Мельбурнської єпархії.

Владика Микола виголосив проповідь про свято Успіння Пресвятої Богородиці та значення, яке воно має для нас. «Коли ми глянемо на ікону чи плащаницю Успіння, бачимо Богородицю, яка лежить в гробі. Бачимо ту, яка дала світові Христа, дала Бога. Мати Божа не могла уникнути смерті, вона просто уснула. Вона, яка є чеснішою від херувимів, незрівнянно славнішою від серафимів, не уникнула закінчення людського життя. Хоч сьогодні Марія завершила земне життя та переставилася до свого Сина. Проте ми віримо, що Той, хто вселився в лоно повсякчас дівственне, також прийме її в своїй обителі. Оскільки Христос сказав: „Де я є, там і слуга мій буде. Того, хто мені служить, пошанує і Отець Небесний“».

Наприкінці Божественної Літургії владика Микола подякував адміністратору храму та усім парафіянам за можливість розділити радість храмового свята разом із ними, та побажав завжди бути готовими до зустрічі з Богом. «Справді, це свято дуже багато чого нас вчить. Наше життя не є вічне. Рано чи пізно ми відійдемо з цього світу. Проте, наскільки ми підготуємося до цієї зустрічі з Богом? Ми, як християни, маємо пам’ятати, що повинні бути готові щохвилини, щодня, щоб прийняти гідну смерть. Хочу усім вам побажати цього правдивого християнського життя, бажаю вам бути сучасними апостолами в Австралії та показувати своїм рідним, своїм друзям, усім тим, які живуть біля вас, що наше життя не є вічним. Вічність на нас чекає».

Адміністратор храму Успіння Пресвятої Богородиці, о. Руслан Бабій, також подякував владиці Миколі та диякону Михайлу Жилану за спільну молитву та усім своїм парафіянам за їхню активну допомогу в організації святкування. Відтак лунало голосне «Многая літа» для усіх присутніх.

Після Літургії відбувся Чин освячення води, якою владика щедро окропив вірних, благословляючи їх на духовне зростання та зміцнення у вірі.

Святковий день продовжився у затишній атмосфері Українського народного дому, де відбувся святковий обід. Присутні мали нагоду поспілкуватися, насолодитися виступами творчих колективів, поспівати разом та спільно відсвяткувати цей важливий для парафіяльної громади день.