Владика Іван Кулик відвідав українську громаду в Монці

2 жовтня 2024

У неділю, 29 вересня, Трьохсвятительську громаду Української Греко-Католицької Церкви в місті Монца, що біля Мілана (Італія), відвідав владика Іван Кулик, єпископ Кам’янець-Подільської єпархії.

Владика Іван Кулик відвідав українську громаду в Монці

Українська парафіяльна громада у Монці є доволі молодою, адже заснована 29 січня 2023 року. Тож зустріч і спільна молитва із владикою Іваном Куликом для багатьох парафіян стала справжнім святом.

Архиєрей очолив недільну Утреню та Божественну Літургію. Йому співслужив о. Тарас Остафіїв, душпастир громади, та о. Володимир Містерман, душпастир українських громад у Варезе та Ґаларате, який віднедавна виконує також служіння декана Міланського деканату екзархату УГКЦ в Італії. Про це йдеться на фейсбук-сторінці української громади в м. Монца.

Під час Божественної Літургії єпископ, пояснюючи прочитаний уривок з Євангелія від Луки (Лк. 6,31–36), зазначив, що ці слова Ісуса часто називають «Золотим євангельським правилом». Якщо людина буде керуватися у своєму житті цим простим, проте глибоким принципом, то уникне багатьох гріхів та трагедій.

«Сьогоднішнє Євангеліє вчить нас людяності», — наголосив проповідник. Але це лише перший щабель у досягненні християнської досконалості. Ісус не просто хоче, щоб ми бути ввічливі і виховані, а просить, щоб ми перевищили людські стандарти толерантності та взаємоповаги, тому каже нам любити навіть тих, хто нас ненавидить, чинить нам шкоду і не відповідати їм тією ж монетою.

Після завершення Літургії єпископ подякував настоятелю громади за запрошення, а хору, під керівництвом Людмили Тарнавської, за молитовний і професійний спів.

Від усієї громади та присутніх на молитві о. Тарас Остафіїв подякував владиці Івану за спільну молитву, за довголітню дружбу і підтримку та подарував єпископу копію римського списку Жировицької ікони Пресвятої Богородиці. Також в цей день парафіяни Трьохсвятителької громади міста Монца вітали свого душпастиря із 36-ою річницею від дня народження.

Після привітань розпочалися заплановані благодійні заходи: концерт народного аматорського ансамблю бандуристок Кутського будинку культури «Сонячна струна» та обід у дворику біля храму.

Зазначимо, що подібні молитовні та благодійні заходи, спрямовані на підтримку України, вже вдруге організовані Трьохсвятителькою громадою та відбуваються в місті Монца і збирають багато українців та італійців з самої Монци та околиць.