Владика Гліб Лончина відслужив першу недільну Літургію в Паризькій катедрі як Апостольський адміністратор

25 лютого 2019

24 лютого 2019 року владика Гліб Лончина, єпарх Лондонський, який 18 лютого був призначений Апостольським Адміністратором Паризької єпархії святого Володимира, з огляду на те, що владика Борис Ґудзяк, який сповняв це служіння з 2012 року, отримав місію служити в Філадельфійській архиєпархії, відслужив першу недільну Літургію в катедрі.

Владика Гліб добре відомий в Паризькій єпархії, але в якості Апостольського Адміністратора служив в Парижі вперше. З ним співслужив владика Борис Ґудзяк, новоіменований архиєпископ і митрополит Філадельфійський, парох катедри о. Михайло Романюк, сотрудник о. Володимир Пендзей та диякон Володимир Радько.

Владика Борис на початку Літургії представив вірним нового Апостольського Адміністратора, розповівши про історію його родини та окресливши певні віхи служіння.

«Як ви, мабуть, знаєте з 18 лютого папа Франциск перевів мене на служіння до Філадельфійської архиєпархії Сполучених Штатах Америки. Поки буде обраний новий єпископ для Парижа, єпархією буде управляти як Апостольський адміністратор наш добрий приятель владика Гліб Лончина. Я дуже радію, що Господь покликав на це служіння саме його. Це один з найбільш шанованих духівників та провідників реколекцій у нашій Церкві, прекрасний знавець Літургії, він її не просто вивчав, але й нею жив. Він також чудово знає Святе Письмо. Хіба може бути краще поєднання? Його дідусь — священик — загинув як мученик нашої Церкви, а батько в 70-тих і 80-тих роках очолював мирянський рух, брат є священиком в США», — розповів владика Борис.

Звертаючись до вірних в проповіді владика Гліб зосередився не лише на темі сьогоднішнього Євангелія — притчі про блудного сина, але й також звернувся до парафіян з настановами на Великий Піст, який починається через два тижні. Прикметно, що свою проповідь владика Гліб говорив українською та французькою. «Це нове для мене служіння, тому я поручаюся Вашим молитвам, щоб допомогти мені зберегти все те, що дотепер будував владика Борис, та розвивати надалі. Також, щоб я міг згодом цю єпархію передати новому єпископові, якого повинен вибрати Синод нашої Церкви. Понад усе, щоб наша єпархія завжди зосереджувалася на найважливішому, а найважливішим є шукати Бога завжди та усюди. Це мета нашого життя! Все, що ми робимо, — чи це у церкві, чи вдома, чи на роботі, — де б це не було, завжди ми повинні мати цю мету. Все, що ми чинимо, ми повинні чинити для Господа. Тому, молімося усі разом та кожен зокрема, щоб наше життя було зосереджене на нашому Господі», — такими словами розпочав свою недільну гомілію владика Гліб Лончина.

Пригадуючи про майбутнє настання Великого посту, владика підкреслив його виняткове значення для духовного життя християнина: «Незадовго розпочинаємо Великий піст. У цьому Великому пості ми будемо звертати більшу увагу на наше духовне життя. Будуть довші богослужіння, будемо бити поклони, будемо від чогось відмовлятися у своєму житті, постити, будемо намагатися чинити більше добрих діл — усе це будемо робити не лише для того, щоб якось це відбути, щоб швидше цей час завершився, щоб щасливо дочекатися до Великодня, а тоді, можна повертатися до нормального життя. Звичайно, що ні. Цей Великий піст має нас укріпити, заохотити і привести все ближче і ближче до Бога. В цьому нам допоможуть найперше — це наші молитви, адже ми нічого самі від себе зробити не можемо, але тільки за Божою ласкою і з Божою допомогою».

«Чому ми постимо? Чи Богові це потрібно, щоб я того дня не їв м’яса чи не пив молока? Ні, Богові зовсім цього не потрібно. Але воно потрібно нам. Не тому, що молоко, чи м’ясо, чи щось солодке є чимось недобрим, але тому, що в цьому не криється усе значення життя. Їжа є дуже важливою частиною нашого життя, адже без неї ми не можемо жити. Однак, коли ми відмовляємося від чогось у їжі, ми хочемо сказати, що хоча їжа є настільки важливою, але важливішим є Господь Бог. Тоді, ця відмова стає актом віри, коли я собі кажу, що я відмовляюся від цієї їжі заради того, щоб підкреслити те, що Бог є важливіший від усього іншого у житті», — продовжив свою проповідь владика Гліб Лончина.

З проханням про молитву також звернувся владика Борис.

«Моліться за владику Гліба і за мене, за священиків нашої єпархії, за те, щоб всі жили в мирі і розвивали наше служіння, за те, щоб Господь послав нашій єпархії відповідного єпископа. Вона дуже непроста — шість офіційних мов, дві республіки, три королівства. Багато викликів, говорити і проповідувати до всіх — це складне завдання. Ви є дуже добрі люди, з вами легко служити і вам проповідувати. Мені нелегко від вас йти, бо тут це не була робота чи завдання, а родинне життя. Поза Парижем ще є 40 громад, кожна з них — маленька чи велика — пульсує життям. Дякую Богові за всі ті благодаті, які спливали на мене і на нас разом», — наголосив владика Борис.

У новому служінні в Парижі владика Гліб відсвяткував свій 65-тий день народження. Його привітали священики і вірні катедри та єпархії.

Фото: facebook-сторінка Паризької єпархії святого Володимира Великого
За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого