Владика Гліб Лончина разом із українськими чоловіками взяв участь у Прощі татів
Ще у 2016 року українські чоловіки розпочали традицію брати участь у щорічній Прощі татів у Франції. І цей 2023 рік не став винятковим.
Цьогорічна тема для роздумів та медитації в часі паломництва була взята з книги Ісуса Навина: «Отже, кріпись і будь мужнім». Саме цими словами Господь звертається до Ісуса Навина на шляху народу до Землі обітованої. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира Великого.
Здебільшого щорічна проща відбувається поблизу та у м. Везле, що знаходиться у регіоні Бургундія, однак цього року, як і у 2018-му, група з 52 українських чоловіків у межах паломництва вирушила до іншого місця — гори св. Михаїла (Mont Saint-Michel).
Ця скеляста гора відома своєю нехарактерною ландшафтною особливістю, а також завдяки своїй довгій історії культового призначення, адже вже в давні віки вона використовувалася для кельтських обрядів. Однак, вже у VI столітті, згідно зі знайденими археологічними свідченнями, християни молилися на цій горі, а згодом заснували абатство, яке стоїть та функціонує по сьогодні.
Гора Святого Михаїла
Власне, для абатства цей рік є особливим, бо у 2023 році відзначається 1000 річниця із дня заснування його храму. Храмом зараз опікується монаша спільнота — Fraternité de Jérusalem.
«Першого дня ми мандрували від міста Avranches, де Архистратиг явився єпископу Оберу і наказав йому збудувати святилище», — ділиться перебігом п’ятниці, першого дня прощі, один з учасників пан Ярослав Поляк.
У суботу, у свято Різдва Івана Предтечі, на світанку, коли сонце своїми першими променями освітлювало гору, чоловіки мали гарну можливість переходити затоку. Це є одна з найгарніших заток світу, із дуже стрімким припливом та відпливом.
«Другого дня, у суботу зранку, під час відпливу ми перейшли затоку і змогли зайти до святині, щоб воздати хвалу Господу і об’єднатися під заступництвом Святого Михаїла у наших молитвах», — також поділився спогадами другого дня пан Ярослав.
Завершилася проща у неділю після Божественної Літургії в латинському обряді для всіх 450 учасників паломництва. Її очолив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії, що також взяв участь у прощі.
До цієї прощі, окрім тих, хто мешкає у Франції, доєднались українські чоловіки з Німеччини та Швеції, і всі разом у молитві єдналися за справедливий мир в Україні, а також в особистих намірення.
Як влучно зауважив пан Ярослав Поляк у своїх рефлексіях: «Проща — це не тільки мандрівка до святині, а це духовних шлях усіх нас і кожного окремо».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ