Владика Дмитро Григорак долучився до висадження «Алеї ненародженої дитини» у с. Улашківці

9 квітня 2019

1 квітня 2019 року в рамках великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» та Всеукраїнської акції «Посади дерево миру» на території монастиря Різдва Божої Матері Чину св. Василія Великого в с. Улашківці (Чортківський район) було висаджено другу в історії України Алею ненародженої дитини.

Цей захід проведено із благословення Правлячого Архиєрея владики Дмитра Григорака та ініційовано референтом Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології Бучацької єпархії о. Михайлом Деревенчуком та Головою Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я о. Павлом Вандяком.

Молитовний захід до «Дня пам’яті абортованих дітей» розпочався Заупокійною Літургією о 12:00 год., яку очолив владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький УГКЦ у співслужінні з духовенством Бучацької єпархії та у присутності місцевих школярів та вірян. Під час своєї проповіді владика Дмитро наголосив на тому, що плід в лоні матері є живою людиною і тому, чинячи аборт, ми прирікаємо її на смерть. Окрім цього, потрібно брати до уваги, що ця людина є повністю беззахисною та безневинною перед нами. Таким чином, аборт — це вбивство невинної людської особи, а отже, тяжкий гріх.

Після Божественної Літургії усі присутні спільно помолилися молитву на вервиці за збереження життя кожної зачатої дитини. Відтак процесійно вийшли на висадку «Алеї ненародженої дитини», яка розпочалася з Чину насадження дерев та благословення свяченою водою Преосвященним владикою Дмитрієм. Саме владика посадив перше деревце, після чого, слідуючи його прикладу, до посадки долучилися духовенство та вірні.

Організатори акції мають надію, що ця алея слугуватиме нагадуванням про невинно убитих в лоні матерів дітей і спонукати до посиленної молитви за дар життя. Також такі ініціативи позитивно впливають на сприйняття нашого навколишнього середовища не як місця захланного та руйнівного володіння, але як дару нашого Всевишнього Творця.

За матеріалами Прес-служби Бучацької єпархії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ