Владика Діонісій Ляхович рукоположив нового священника у катедральному храмі Свв. мучч. Сергія і Вакха

20 лютого 2024

18 лютого, у першу неділю Великого посту за григоріанським календарем, у катедральному храмі Жировицької Богородиці і Свв. мчч. Сергія і Вакха владика Діонісій Ляхович під час Архиєрейської Божественної Літургії рукоположив Святослава Макара, студента Папського Університету св. Томи Аквінського «Анжелікум».

У святковому богослужінні також взяли участь о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату, о. Степан Макар, синкел у справах соціального служіння Сокальсько-Жовківської єпархії, о. Роман Улей, сотрудник Патріаршого собору Воскресіння Христового у м. Київ, о. Дмитро Щербатий, студент Папського Латеранського університету, а також студенти Колегії Святого священомученика Йосафата, гості та вірні, які прийшли розділити радість цієї події. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату в Італії.

Євангельські роздуми владики були присвячені літургійним читанням першої неділі Великого посту та духовному значенню неділі Православʼя. Під час проповіді владика Діонісій зазначив: «Слово Боже з Євангелії від Йоана — це про зустрічі і ланцюг покликів: „Ходи та подивися“. Євангеліє, яке ми слухали, оповідає про те, що „стояв Йоан Хреститель та двоє його учнів“, та побачивши Ісуса, Йоан сказав: „Ось Агнець Божий“. Почувши це, два учні залишили Йоана і пішли за Ісусом. Ісус побачивши їх, спитав: „Чого шукаєте?“, а ті: „Учителю, де перебуваєш?“ Ісус до них: „Ходіть і подивіться“. Ці перші учні кличуть інших: Андрій кличе свого брата Петра, кажучи „Ми знайшли Месію“, а згодом Ісус знаходить Филипа, і каже до нього: „Іди за мною“. Филип, у свою чергу, кличе Натанаїла. Отож, цей ланцюг покликів допомагає нам подивитися на Ісуса, який робить добрі діла на користь потребуючих, віддає своє життя за спасіння людини і каже, що „ніхто не має більшої любові, як той, хто віддає своє життя за ближніх своїх“.

Проповідник також додав: «Сьогодні диякон Святослав стане священником на зразок Ісуса Христа, стане пастирем Божого Народу, готовим на всяку жертву. А також стане іконою, через яку Бог буде промовляти. У книзі Буття читаємо, що „Бог сотворив людину на свій образ; на Божий образ сотворив її“ (Бт. 1, 27). Тому, коли кажемо, що людина є створена на образ Божий, то тим визнаємо, що людина є покликана до того, аби бути свідком надприроднього світу, бути іконою Бога живого для народу».

Завершуючи свою проповідь, архиєрей звернувся до диякона Святослава: «Дорогий Святославе, як архиєрей буду молитись за тебе, „щоб ти був достойним станути без гріха перед святим Божим жертовником, проповідувати Євангеліє Царства Божого, освячувати слово Божої істини, приносити Богові дари і жертви духовні, щоб оновлювати людей купіллю відродження. Все в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків“».

По завершенні Божественної Літургії кожен з присутніх отримав благословення від нововисвяченого ієрея.