Владика Браян Байда супроводжуватиме 5 000 молодих людей з Канади на Світові дні молоді

27 липня 2023

Понад 5 000 канадських молодих людей їдуть до Лісабона (Португалія), щоб бути разом з Папою Франциском та молоддю зі всього світу від 2 до 6 серпня 2023 року. До канадських паломників приєднаються також тринадцять єпископів — серед них український католицький єпископ Торонто і Східної Канади владика Браян Байда та архиєпископ Вінніпегу владика Річард Ґаньон.

Святіший Отець приєднається до понад мільйона молодих людей на Світових днях молоді (СДМ), міжнародній зустрічі молоді, організованій Католицькою Церквою. Перший міжнародний Світовий день молоді відбувся у 1986 році, а в 2002 році цей захід приймала Канада. Тоді папа Іван Павло ІІ здійснив паломництво до Торонто.

«Це можливість для молодих людей прославити свою віру, зустрітися з іншими молодими людьми з усього світу та мати особливу зустріч з Папою Франциском», — сказала Ізабель Корреа, національний координатор канадської делегації на Світових днях молоді 2023 року. «З часом ми чули і бачили, яким потужним досвідом став Світовий день молоді в житті багатьох канадських молодих людей, і ми очікуємо, що цьогорічне паломництво не буде винятком. Це трансформаційний і надихаючий момент, який вони будуть зберігати в пам’яті на довгі роки».

Світовий день молоді — це можливість почути доповіді провідних католицьких спікерів, зокрема, єпископів з усіх континентів. Одним з них стане отець Джей Корбан, парох пасторального округу Россберн Вінніпезької архиєпархії УГКЦ. Окрім катехитичних сесій, є нагоди для молитви та богослужінь. Особливим елементом Світових днів молоді є також культурний фестиваль з музикою, танцями та творчим самовираженням, в якому візьмуть участь талановиті молоді люди з усього світу.

Папа Франциск проведе в Португалії п’ять днів, більшість з них у Лісабоні, де зустрінеться зі студентами університету, пообідає з молодими людьми, помолиться разом з ними та очолить Месу, а також зробить зупинку у Фатімі, одному з найпопулярніших паломницьких місць у світі.

«Ми пишаємося тим, що на Світових днях молоді в Лісабоні буде присутня велика канадська делегація», — заявив владика Раймонд Пуассон, єпископ Сен-Жером-Мон-Лур’є і президент Канадської конференції католицьких єпископів. «Це велике міжнародне паломництво є джерелом надії для нинішніх поколінь молодих католиків і для майбутнього Церкви. Вона об’єднує тисячі молодих католиків з усього світу, щоб разом пережити радість зустрічі з Богом і поглибити свою віру».

У вівторок, 1 серпня, в Лісабоні відбудеться спеціальна зустріч для канадських паломників, організована групою молодих волонтерів з СДМ КАНАДА від імені Канадської Конференції католицьких єпископів.