Владика Борис Ґудзяк: «У цей складний час відкриймо серце на Бога»

22 березня 2020

У період карантину, який спричинений поширенням пандемії коронавірусу, у багатьох країнах люди не можуть відвідувати богослужінь у храмі. Очевидно, що вони шукають відповідей стосовно теперішнього виклику. Митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк дає кілька порад щодо того, як пережити цей час із користю для духовного зростання.

Владика Борис Ґудзяк: «У цей складний час відкриймо серце на Бога»

«Ісус говорить їй: жінко, повір Мені, що надходить час, коли будете поклонятись Отцеві, і не на цій горі, і не в Єрусалимі. Але прийде час, і нині вже є, коли справжні поклонники кланятимуться Отцеві духом та істиною, бо таких поклонників шукає Отець Собі. Бог є Дух, і тим, що поклоняються Йому, належить поклонятися духом та істиною» (Ів. 4:21, 23, 24).

Через карантин і обмеження, ми не можемо зібратися усі разом у храмі, до якого кличе нас сам Господь

Як нам молитися, коли немає сакрального місця?

Сумно. Але ж ми в Христа хрестилися, у Христа одягнулися. Ці таїнственні шати є з нами завжди, де б ми не були. Не можна вийти з хати, але можна увійти в серце.

Можливо, ви ніколи не читали Євангелія. Прочитайте всі книги. Прочитайте листи апостола Павла. Ви чули уривки в церкві, але, можливо не знаєте в цілості.

Молімося у тиші.

Молімося за медиків, за тих, хто на фронті, за уражених недугою, за те, щоб влада приймала мудрі рішення. За тих, хто не має віри.

Використаймо цей карантин, щоб зупинити шквал пристрастей: заздрості, гніву і захланності.

У спокої, який настає, відкриймо серце для Бога. Не сумніваймося, що Господь хоче там оселитися.

Благословення Господнє на вас!

† Борис Ґудзяк,
архиєпископ і митрополит Філадельфійський