Владика Борис Ґудзяк: про важливість допомоги один одному і цінність людини

28 квітня 2022

Митрополит Філадельфійської архиєпархії Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк — один із тих, хто намагається сприяти цьому на офіційному рівні. А на особистому — закликає американців відкрити свої оселі для тих, хто шукає притулку.

Владика Борис Ґудзяк: про важливість допомоги один одному і цінність людини

З початку повномасштабного російського вторгнення, понад 11 мільйонів українців були змушені залишити свої домівки. У США, попри обіцянки адміністрації Байдена прийняти 100 тисяч біженців з України, досі не оголосили офіційного механізму для цієї програми. Митрополит Філадельфійської архиєпархії Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк — один із тих, хто намагається сприяти цьому на офіційному рівні. А на особистому — закликає американців відкрити свої оселі для тих, хто шукає притулку.

Про важливість допомоги один одному, владика розповів у інтерв’ю Голосу Америки.

«Ісус каже, що найбільша любов є, коли хтось готовий віддати життя за друзів своїх. Ця найбільша любов нині мотивує і трансформує світ!», — владика Борис Ґудзяк.

«Не потопаймо у негативі. Молімося! У тих непростих обставинах плекаймо у серці мир та спокій. І на підставі цього миру приймаймо рішення, бо страх, паніка дуже поганий порадник!».

На запитання, «Що ви зробите найперше, коли закінчиться війна?», владика відповів: «Подякую Богові, подякую тим, хто цю перемогу забезпечив, і постараюся підтримати плечем відбудову України. Це не буде відбудова того, що було. Це буде глибока трансформація. Вона вже є. Кожен з нас росте, розвивається. Усі українці мають шанс зрости, якщо цей досвід війни нас не зламає! Ісус каже, що найбільша любов є, коли хтось готовий віддати життя за друзів своїх. Ця найбільша любов мотивує і трансформує світ!».