Владика Богдан Манишин під час прощі до Унева: «Сьогодні Ісус заохочує нас шукати правду, пізнати її, слухаючи голос Бога і Церкви»
27 серпня 2021 року преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, очолив Божественну Літургію в храмі святого Архистратига Михаїла с. Лагодів на Перемишлянщині під час тридцятої ювілейної серпневої прощі до Святоуспенської Унівської лаври Студійського Уставу.
«На цій дорозі до Успенської лаври ми чуємо Боже Слово, звернене до нас, цей корм, який допомагає нам не помилятися у своєму житті. Нам усім дуже хотілося би у нашому житті не помилятися, не робити певних поганих кроків, щоби після цього жаліти про скоєне. Але у чому полягає причина наших помилок? Сьогодні Ісус сам дає нам відповідь. Він каже: „Помиляєтеся, бо не знаєте ні Писання, ні Божої сили“. Ці слова Він сказав тим, хто не вірив у воскресіння, тим, хто намагався Його на основі Святого Писання пристосувати і вставити у рамки свого мислення. Бог ніколи не вміститься у рамки людського мислення, хоч як би ми цього не хотіли», — розпочав своє слово преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ.
Відтак проповідник пригадав факт, який почув напередодні по радіо, про те, що сьогодні лише 13,5 % дітей читають книги. «А що решта дітей роблять? Всі інші роблять так: у дворі бавилися діти, і кожен у своєму смартфоні. Бачимо, що це також є викликом для нас. Інколи батьки обирають легшу дорогу і закривають очі на розвиток своєї дитини. Але йдемо далі: однією із ознак нашого суспільства є втомленість від війни. Проте, Блаженніший Святослав казав, що ми не можемо втомлюватися від війни, бо це ментальність „людей телевізора“, котрі у будь-який момент можуть перемкнути програму і знайти собі те, що приємне. Однак, ми живемо у реальності. Таким чином, ми повинні багато вчитися. Але вчитися серцем. Адже часом ті, які багато вчаться, також помиляються», — продовжив архиєрей.
Окрім цього, владика Богдан також підкреслив поширення різних течій лібералізму, які проникають у Церкву та інші релігійні організації та намагають схилити їх до уподібнення зі світом. Прикладом такого явища є гендерна ідеологія, яка розв’язала боротьбу із сім’єю та вибірковість інформаційних агенств, що часто не дають можливості промовити голосу правди, заглушуючи його та не впускаючи в інформаційний простір. За словами владики, це відбувається саме з тією метою, щоб легко маніпулювати тими, хто вчитися не хоче, хто не бажає думати.
У свою чергу, такий стан речей призводить до атеїзму серед молоді, до відмови від релігійності зі сторони тих, хто ще в ранньому віці ходив на катехизацію, а вже зараз заявляє про маніпулятивність релігії. І тут криється проблема не тільки у катехизаціях, але насамперед у родині. І тоді, за словами владики, ми починаємо ставити собі запитання: а що із нашим суспільством не так?
«Ми повинні йти по цій дорозі пошуку правди. Господь дасть нам по серцю нашому: якщо ми будемо шукати правду, то ми її знайдемо», — ствердив єпископ.
«Коли ми наше бездонне серце, наповняючи різного роду речами і шукаючи свого, тоді ми маємо проблему. Коли ж ми хочемо мати мир, — а воскреслий Христос прийшов до нас зі словами: „Мій мир даю вам“, — тоді ми справді будемо розуміти слова апостола Павла: „Живу вже не я, а живе Христос у мені“. Тоді ми справді сприймемо його слова із Першого послання до коринтян, 13: „любов не шукає свого…“. І коли ми пізнаємо ту істину, істина визволить нас. І той Господь, який дає мені по моєму серцю, яке шукає правди, дасть мені розуміння того, що в мене входить щодня. Чому в мене є пориви гніву? Чому в мене виникає осудження? І коли я буду, за словами святої Терези від Дитятка Ісуса, кидати йому під ноги свої маленькі жертви, тоді справді зможу зрозуміти ту дорогу святості», — мовив на завершення свого звернення преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, до прочан XXX Ювілейної прощі до Святоуспенської Унівської лаври.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ