Владика Богдан Дзюрах звернувся до українців у Лейпцигу із закликом до молитви, віри та єдності
26 листопада 2024 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, завітав до української парафіяльної громади Святого великомученика Юрія у Лейпцигу з нагоди 20-ліття від дня її заснування. У своїй проповіді єпископ звернувся до глибин історичного досвіду, духовних викликів і незламної віри українського народу, закликаючи людей до молитви, єдності та зусиль у боротьбі за свободу й гідність.
Архиєрей нагадав, що 35 років тому Господь подарував українському народові свободу, визволивши його з-під тягаря радянського тоталітаризму. Цей період він порівняв із зціленням скорченої жінки з Євангелія (Лк. 13, 10–17), яка, відчувши погляд і дотик Ісуса, змогла розправити плечі. Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Свобода дана Богом
«Україна постала як вільний народ. Але навіть тоді, коли ми прагнули жити гідно, знаходилися „начальники“, які намагалися стримати наш рух до свободи», — сказав апостольський екзарх, згадавши історичні спроби світових сил відмовити українців від незалежності.
У проповіді владика Богдан підкреслив, що свобода є найвищою цінністю, даною Богом, і не може бути виміряна економічними показниками чи замінена матеріальними благами. Він наголосив на важливості духовної сили та єдності у боротьбі за правду, справедливість і добро.
«Ми, українці, — народ, який розправив плечі та будує своє життя на основі свободи, гідності й віри», — наголосив він, показуючи людям також дію Бога у житті цілого народу. «Ми відчули на собі погляд Божий. Господь зглянувся над своїм народом і вивів його з „червоної неволі“ (радянський комуністичний режим), яка нам коштувала мільйони невинних жертв», — сказав архиєрей.
Український народ знає ціну свободи
Згадуючи трагічний час Голодоморів 1932–1933 років, єпископ підсумував ті злодіяння такими словами: «Наш народ знає ціну свободи і наш народ ніколи не повернеться до рабства».
Відтак проповідник закликав людей замислитися над особистим внеском кожного в перемогу України. Він поділився історіями про мужність і самопожертву українців, які борються за Батьківщину, зокрема про лікаря, який пішов захищати Україну, та батька, який втратив сина на війні, але зберігає незламну віру в перемогу.
Молитва — акт довіри і любові
Єпископ звернув увагу присутніх у храмі на важливість молитви як джерела сили та єдності. «Молитва — це не просто слова. Це акт довіри й любові, що живить нашу віру й допомагає відкрити серце для Божого дотику», — зазначив він, закликаючи присутніх не занедбувати духовного життя навіть у найважчі часи.
Владика Богдан завершив проповідь словами надії: «Ми переконані, що стоїмо на стороні світла, правди й добра, а там завжди присутній Бог. А де є Бог, там обов’язково буде перемога».
Зустріч завершилася спільною молитвою за мир, захисників України та благословення для всього українського народу, а слово єпископа стало важливим духовним поштовхом для громади, що прагне підтримувати зв’язок із Батьківщиною навіть далеко від неї.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ