Владика Богдан Дзюрах взяв участь у святкуванні 30-ліття Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1

19 лютого 2019

На запрошення головного лікаря Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1 п. Юрія Кожари та медичного капелана о. Віталія Воєци владика Богдан Дзюрах взяв участь у відзначенні 30-ої річниці від дня заснування дитячої лікарні.

Насамперед, владика Богдан Дзюрах відвідав каплицю Преподобного Агапіта УГКЦ, яка вже понад 15 років діє в лікарні, поспілкувався з медичним персоналом та під час спільної молитви благословив усіх присутніх.

«Лікарня — це не просто будівля чи установа, а передусім люди. Ви працюєте із повною самопосвятою, за що ми сьогодні хочемо вам щиро подякувати», — розпочав своє вітальне слово із подяки Преосвященний владика Богдан.

Велич покликання лікаря

Відтак промовець закцентував на величі покликання лікаря: «У служінні лікаря є щось божественного. Божественного не тільки тому, що ви доторкаєтеся до самої таємниці людського життя, — життя, яке виходить із рук Творця та потім повертається у вічні обійми нашого Отця Небесного. Від цього моменту зачаття і до моменту, коли ми передаємо наших рідних у руки Божі дуже часто життя людей, а особливо найменших, перебуває у ваших люблячих руках. Подумайте, що Господь не із кожною професією ідентифікував себе, натомість сказав: „Здорові не потребують лікаря, лише хворі“ (Мт. 9, 12). Таким чином, Він назвав себе Лікарем. Окрім цього, він зцілював хвороби душ та тіл».

Навівши приклад із Євангелія від Марка, коли Ісус Христос оздоровив сухорукого, владика зазначив, що Христос і надалі продовжує зцілювати через руки лікарів: «Ця сила Божа діє через ваші руки. Це Бог зцілює через вас. Це Бог дає відчути багатьом людям, що він є близько, що він є Подателем життя, що Він його підтримує, відновлює та благословляє. Тому, благословенні ваші руки за це ваше служіння».

Медичне капеланство: співпраця Церкви і лікарні

«Священне Писання говорить для нас щось дуже важливе: для Бога в центрі уваги стоїть людина, що страждає. Не абстрактна хвороба, і навіть не той чи інший орган. Людина, яка страждає, і до якої Він, Господь, має співчуття і милосердя. Так само поводиться і справжній лікар, про якого часто кажуть, що він „від Бога“: наближається до хворого у поставі пошани, милосердя і любові. Адже добре розуміє, що лікує не тільки професіоналізм чи якісні медикаменти, лікує також відношення, ставлення до особи, яка переживає певну кризу життя, спричинену хворобою. Як гарно було сказано сьогодні: „Лікуючи дітей, ви лікуєте душі їхніх батьків“. І тут очевидно, ми маємо поле для співпраці: служителі Церкви та лікарі. Користаючи із нагоди, я прагну подякувати керівництву цього медичного закладу за Вашу відкритість до цієї співпраці, яка вже принесла багато благодатних плодів для добра багатьох людей», — зазначив Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владика Богдан.

Запевнення про молитву

Завершуючи свої привітання владика Богдан запевнив у молитвах та духовній підтримці: «Запевнюємо Вас про нашу молитву, якої ви також потребуєте. Дехто може помилково думати, що капелан приходить лише до пацієнтів та хворих у лікарні, але він приходить до всіх. І я надзвичайно радий, що Ви це розумієте та користаєте із цієї присутності священика, чи то для розмови, чи для інших духовних потреб. Так, ми є тут для Вас, щоб і Вам дати відчути Божу близькість, Божу любов і вдячність. Нехай Господь Вас благословить».

Опісля промови, владика Богдан Дзюрах подарував для медичного закладу ікону Пресвятої Богородиці та декілька книг для тамтешньої бібліотеки.

Варто зазначити, що управління лікарні та увесь медичний персонал із повагою та вдячністю ставляться до присутності капеланів у їхньому закладі, що неодноразово підкреслював головний лікар Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1 п. Юрій Кожара. Він також висловив сподівання на подальшу співпрацю та пасторальну діяльність нашої Церкви у медичному закладі.

Нагадаємо, що із 2005 року медичні капелани Української Греко-Католицької Церкви здійснюють душпастирське служіння у стінах Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1. Із 2007 року постійним медичним капеланом став о. Віталій Воєца, який сьогодні також виконує служіння голови Комісії охорони здоров’я Київської архиєпархії. За словами о. Віталія, медичний персонал завжди відкритий на усі душпастирські ініціативи, зокрема цілоденна присутність священика впродовж двох днів на тиждень, спільна Божественна Літургія щонеділі та в усі свята літургійного року, організація прощ і паломництв, духовних фестивалів й концертів, приурочених пам’ятним датам та літургійним празникам, проведення духовних розмов із пацієнтами, їхніми родинами та медичним персоналом лікарні як у стінах закладу, так і поза ними, привезення мощів та реліквій для поклоніння. Більше того, саме на базі цієї лікарні відбувається постійний вишкіл нових медичних капеланів, які завдяки відкритому до співпраці персоналу мають нагоду побачити як виглядає медичне капеланство зсередини. Таким чином, це справді жива парафія, яка твориться спільними зусиллями медичного капелана о. Віталія Воєци, лікарями, пацієнтами та їхніми родинами.

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ