Владика Богдан Дзюрах взяв участь у прийомі з нагоди Дня іспанської нації

11 жовтня 2019

10 жовтня 2019 року із благословення Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, на запрошення Посла Іспанії в Україні Сильвії Кортес Мартін взяв участь у відзначення Дня іспанської нації.

Владика Богдан Дзюрах взяв участь у прийомі з нагоди Дня іспанської нації

Традиційно, 12 жовтня весь іспаномовний світ відзначає День іспанської нації. Іспанія вважає цей день своєрідним днем народження співтовариства народів іспанської мови, днем іспанської цивілізації. З цієї нагоди Посольство Іспанії в Україні кожного року організовує святковий прийом, на який запрошує українських інтелігентів, дипломатів, високопосадовців та представників духовенства. Цього року ця зустріч відбувалася у Fairmont Grand Hotel Kyiv і в ній взяв участь представники Української Греко-Католицької Церкви — владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та о. Микола Семенишин.

Під час особистої зустрічі із Послом Іспанії в Україні Сильвією Кортес Мартін владика Богдан передав їй щиросердечні вітання від Блаженнішого Святослава із цим знаменним для всього іспанського народу святом. Окрім того, архиєрей висловив слова вдячності для всього іспанського народу за їхню постійну підтримку євроатлантичних прагнень Української Держави, визнання її територіальної цілісності, затвердженої міжнародним правом, всебічну дипломатичну та гуманітарну допомогу для постраждалих від війни, що триває на Сході країни. Також Секретар Синоду Єпископів через Посла подякував за всесторонню допомогу для розвитку української еміграції в Іспанії.

У свою чергу, Сильвія Кортес Мартін, Посол Іспанії в Україні, під час свого слова до усіх присутніх запевнила подальше визнання з боку Іспанської Держави територіальних кордонів України, затверджених міжнародними договорами та правом, ставлячи у центр людську особу. Відтак Посол зазначила, що сьогодні в Іспанії проживає близько 100 тис. українців, які не лише твердо тримаються свого національного коріння, зберігаючи українські традиції та відзначаючи пам’ятні для українського народу дати, але й щиро відкриваються у культурному обміні та діалозі серед іспанського народу, збагачуючи та урізноманітнюючи його. Окрім того, промовець підкреслила значний вклад української еміграції у розвиток Іспанської Держави. Наприкінці, Сильвія Кортес Мартін ще раз наголосила на бажанні іспанського народу бути поруч та підтримувати українців у їхніх євроатлантичних прагненнях та намаганні реформування державних структур.

Варто зазначити, що гімн Іспанії під час святкування виконували діти та молодь зі школи поглибленого вивчення іспанської мови у м. Києві.

Довідка

Національне свято Королівства Іспанії — День іспанської нації (Іспанідад). Вперше святкувати День нації іспанці почали ще в 20-х роках ХХ століття, щоправда, тоді це свято називалося досить по-імперськи: День іспанської раси.

Мета свята — своєрідне єднання усіх іспаномовних людей і країн, культура яких пов’язана з Іспанією.

12 жовтня обрано не випадково — цього дня експедиція Христофора Колумба досягла берегів Нового Світу, висадившись на острові Сан-Сальвадор, що в Багамському архіпелазі. Так в Америку прийшла іспанська мова і культура. Свято відзначається в усіх іспаномовних країнах, хоча й називається по-різному. Прибуття перших іспанців в Америку пов’язують з концепцією «іспанідад» — співдружності іспаномовних народів. Іспанія вважає цей день своєрідним днем народження співтовариства народів іспанської мови, днем іспанської цивілізації.

Урочистості 12 жовтня подвійні, адже цього дня традиційно вшановують Богоматір Пілар, образ якої пов’язаний із появою християнства в Іспанії. Водночас цього дня в ООН відзначають і День іспанської мови («Dia de la Hispanidad» — день іспаномовної культури). Рішення про проведення дня було ухвалене Департаментом громадської інформації ООН напередодні Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щорічно 21 лютого з ініціативи ЮНЕСКО. Метою проведення днів офіційних мов ООН є розширення інформованості щодо історії, культури і розвитку кожної з шести мов ООН.

Наразі іспанська мова має статус офіційної у 20 країнах світу. Вона є також другою за розповсюдженістю рідною мовою в світі (після китайської) — нею розмовляють понад 470 мільйонів людей. Найбільшою за населенням іспаномовною країною світу є Мексика (понад 110 млн мешканців), за територією — Аргентина. Іспанською мовою розмовляють 34,5 млн людей у США, в Пуерто-Ріко вона, разом із англійською, визнана державною мовою. Разом з тим іспанська мова є офіційною мовою не тільки Організації Об’єднаних Націй, але й Європейського союзу, Африканського союзу і Організації Американських Держав.

За матеріалами мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ»