Владика Богдан Дзюрах привітав Блаженнішого Святослава із десятиріччям його хіротонії

7 квітня 2019

Десять років тому, 7 квітня 2009 року в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася єпископська хіротонія Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира Гузара, був Високопреосвященний владика Ігор Возьняк, архиєпископ Львівський, а співсвятителями — владика Михаїл Микицей, єпарх єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та владика Юліан Вороновський, єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

У цей день в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві з нагоди світлого празника Благовіщення Пречистої Діви Марії відбулася Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Під час Літургії йому співслужили Преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Високопреосвященний архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, Високопреосвященний архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк, Високопреосвященний архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, Преосвященний владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, Преосвященний владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський, Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, Преосвященний владики Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, Преосвященний владика Михайло Бубній, екзарх Одеський,  Преосвященний владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, Преосвященний владика Йосафат Олег Говера, екзарх Луцький, Преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київський, Преосвященний владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, Преосвященний владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський, Преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівський.

Окрім цього, у Божественній Літургії взяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, який побажав Блаженнішому Святославові дару мудрості, про який у свій час просив у Бога цар Соломон.

Під час проповіді владика Богдан Дзюрах пригадав про ще одну пам’ятну подію, яку відзначає наша Церква — 10-річчя єпископської хіротонії Блаженнішого Святослава. Звертаючись до Його Блаженства, владика Богдан від імені усіх присутніх привітав та відзначив його душпастирську ревність впродовж усього періоду єпископського служіння: «Сьогодні у це світле cвято Благовіщення, наша християнська любов і наші почуття синівської пошани і вдячності скеровуються до нашого Отця і Глави Церкви Блаженнішого Святослава, який рівно 10 років тому, на празник Благовіщення, у катедральному соборі св. Юра у Львові прийняв повноту Христового священства через єпископську хіротонію і вирушив за океан, в далеку Аргентину, щоб нести Благовість спасіння нашим людям на поселеннях. Подібно як Богородиця деякий час перебувала у своєї тітки Єлизавети, так Ви, Ваше Блаженство, згодом повернулися на рідну землю, щоб тут прийняти інший хрест на себе, хрест проводу багатомільйонною греко-католицькою спільнотою в Україні і у світі сущою. Сьогодні усі Ваші духовні діти єднаються з Вами у подячних молитвах, вимолюючи в Господа для Вас мудрості Божої, світла і сили Святого Духа».

«Нехай Пречиста Богородиця буде і надалі Вашою Провідницею на дорогах Вашого служіння Христовій Церкві і українському народові!» — завершив привітальні слова владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Повний текст проповіді можна переглянути тут.

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ