Владика Богдан Дзюрах: «Наше очікування другого приходу Христа нехай буде радісним і сповненим надії»
Як поводитися віруючим людям в очікуванні Другого приходу Ісуса Христа? Відповісти на це запитання намагається владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, роздумуючи над посланням святого апостола Павла до солунян.

«А про часи та пори не маєте, брати, потреби, щоб до вас писати. Самі бо знаєте, що день Господній прийде, як злодій уночі. Саме, як говоритимуть: Мир і безпечність, — тоді зненацька злетить на них погибель, як біль на вагітну лоном, — і не уникнуть. Не спімо, отже, як інші, а чуваймо та будьмо тверезі!» (1 Сол. 5, 1–3.6).
Наприкінці першого послання до солунян св. Павло заторкає важливе для християн усіх часів питання кінця світу і другого пришестя Господа Ісуса. У часах ранньої Церкви серед християн була поширена думка про швидке повернення Ісуса Христа і пов’язаний з цим Остаточний суд над світом. Святий Павло намагається у світлі віри викласти солунянам цю важливу тематику.
Перш за все, наголошує, що День Господній «прийде», тобто він обов’язково настане, у цьому немає найменшого сумніву. Із цим Днем Господнім можемо пов’язувати надії на торжество Божої правди і Божої справедливості над усім злом, яке пригноблює і поневолює людину і людство усіх часів. Ті, кого визискували, поневолювали, позбавляли прав можні цього світу, дочекаються «історичної», а краще сказати — Божої справедливості. Зло буде покаране і подолане остаточно, а добро, правда і любов будуть торжествувати.
Друга прикмета цього Божого приходу — його несподіваний характер. День Господній настане «зненацька», неочікувано, несподівано. Втім, таким він буде лише для тих, хто справді його не очікував, хто його не сподівався, будучи переконаним у вседозволеності і у своїй безкарності. Саме тоді, коли фальшиві пророки, яких сучасною мовою можна б назвати пропагандистами, присиплятимуть злочинців своїми заспокійливими мантрами, впаде на них «погибель», якої вони ніяк «не уникнуть».
А як поводитися у такому разі віруючим людям? Перш за все, не боятися Господнього приходу, бо з ним ми пов’язуємо наші сподівання на остаточне визволення і єднання з Господом. Тому наше очікування нехай буде радісним і сповненим надії.
А окрім того, святий Павло закликає нас до чуйності серця і тверезості ума, щоб ми щодня жили так, неначе б вже сьогодні мав настати День Господній, а наші світильники віри були наповнені олією милосердної любови, щоб ми з великою довірою могли вийти назустріч Господеві, що надходить, і перебували з Ним навіки.
† Богдан Дзюрах,
апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії