Владика Богдан Дзюрах: «Наша доля вирішується у наших щоденних виборах»
«Ми живемо у світі в якому дуже сильно розмиті людські пріоритети, а шкала цінностей є спотвореною. І ми приходимо до храму слухати слово Боже, щоб не збитися зі шляху, щоб не втратити орієнтири у нашому житті, щоб ми не стали подібними до цього світу». Такими словами владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, розпочав свою проповідь у п’яту неділю після Зіслання Святого Духа в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.
Питання життєвих пріоритетів
Розмірковуючи над недільним текстом Євангелія (Мт. 8, 28–9, 1), єпископ застановився над пріоритетами, які ставить перед собою сучасна людина, на орієнтири котрої впливає світ, який, за словами проповідника, «пропонує дуже багато, але остаточно дає людині тільки смерть. В годині смерті людина втрачає все і залишається тільки перед лицем Божим, а тоді стає зрозуміло яким шляхом вона йшла: добрим, а відтак — не помилилася, чи навпаки — недобрим і втратила все. Щоб цього не сталося, Боже слово каже нам сьогодні застановитися над пріоритетами», — сказав архиєрей. Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Безтурботне життя — це пріоритет?
Далі у своєму слові апостольський екзарх представив пріоритети, які сформувались у мешканців Гадаринського краю і були для них важливими, що, у свою чергу, вплинуло на їхнє рішення щодо Ісуса. «Сьогодні мешканці Гадаринського краю були поставлені перед вибором. З одного боку, у них було безтурботне життя і їх не дуже цікавило життя біснуватих людей за містом. Їх цікавив особистий бізнес, щоб ніхто не втручався у їхню стабільність і спокій. І раптом все летить у безодню. Як часто буває, що якась подія у житті людини чи народу, перекреслює дотеперішній спосіб життя чи стабільність над якою люди наполегливо працюють», — зауважив владика Богдан і звернув увагу присутніх у храмі на те, що навіть такі обставини можуть не спонукати людину до призадуми над тим, що є у житті найголовніше.
Шкала цінностей сучасного світу
Відтак проповідник навів за приклад події світової фінансової кризи у 2008 році, період коронавірусу, які ніяким чином не вплинули на переосмислення пріоритетів у світі. «Ніхто не задумався над цінностями ведення бізнесу, але бажали повернутись до попередньої стабільності. А війна в Україні показала, що людство цікавить тільки бізнес, через що український народ платить велику ціну, бо людство не ставить собі питань про гідність, справедливість і мир. Шкала цінностей перевернута: людина одночасно захищає право тварин, але відбирає право на життя в дитини», — сказав архиєрей.
Якими є наші пріоритети у житті?
Потім владика Богдан звернувся до людей зі закликом, щоб вони поглянули на свої пріоритети у житті та переосмислили їх. «Ми сьогодні є тут, щоб застановитися над пріоритетами у своєму житті. Часто ми самі робимо хибні вибори. Наша доля вирішується у щоденних наших виборах. Просімо Духа Божого, щоб нас кріпив і просвітив у наших рішеннях, які будуть приносити життя та спасіння для нас і для наших ближніх», — мовив на завершення проповідник.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ