Владика Богдан Дзюрах: «Боже діло ніхто не зможе знищити»

13 вересня 2024

Бог є Творцем, великим Будівничим цього світу та всього видимого і невидимого. Водночас Він будує свою Церкву. І до цього діла він запрошує кожного із нас. На цьому наголосив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.

Владика Богдан Дзюрах: «Боже діло ніхто не зможе знищити»

«Усякий бо дім хтось будує, той же, що збудував усе — Бог» (Євр. 3, 4); «Ти — Петро-Скеля і на цій скелі я збудую мою Церкву й адові ворота її не подолають» (Мт. 16, 18).

У сьогоднішніх літургійних читаннях головна тема — будування. Бог є Творцем, великим Будівничим, Він сотворив небо і землю, усе видиме і невидиме. Бог у Христі Ісусі будує рівно ж Свою Церкву — спільноту віруючих, живий храм Святого Духа, збудований на підвалинах апостолів, де наріжним каменем є Христос.

Втім, Бог у Своєму відвічному задумі запрошує нас до цього Свого творчого, «будівничого» акту щодо усієї земної дійсності, в якій ми живемо і яку ми спільно творимо.

На ділі це означає, що ми покликані бережливо ставитися до всього створіння, піклуватися про довкілля, пам’ятаючи, що ми не просто успадкували дар природи від наших предків, ми «позичили» природу від наших нащадків, тому маємо залишити після себе дім природи не знищений чи спотворений, але красивий і придатний до життя майбутніх поколінь.

Не менш важливою є наша співпраця з Богом у ділі будування Церкви. То ж, у першу чергу, нам слід дбати про стан нашої власної душі, щоб ми не руйнували Церкви Божої гріхами і недбальством, а навпаки, — залишаючись міцними у вірі, витривалими в молитві, діяльними в любові ставали щораз то міцнішим живим камінням у цій Божественно-людській будівлі, що нею є Христова Церква.

У цій великій справі ми будемо зустрічати чимало випробувань, спокус і утисків, але не піддаваймося малодушності чи тим більше — зневірі, бо Господь дав нам непомильну обітницю, що Боже діло ніхто не зможе знищити, що Божу Церкву навіть пекельні сили не здолають.

† Богдан Дзюрах,
апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії