Владика Андрій Рабій: «Прийти на місце Об’явлення — це особливо»
У середу, 16 жовтня, у Люрді розпочалася зустріч священників на тему «Сопричастя: Церква, родина, спільноти», що у п’ятницю, 18 жовтня продовжилася щорічною прощею українців Західної Європи до Марійського санктуарію. Цього року, до зустрічі та прощі також приєдналася делегація з Філадельфійської архиєпархії, що складалася з єпископа-помічника владики Андрія Рабія, отців Стефана Білика та Івана Турика.
Наприкінці, владика Андрій поділився своїми враженнями від візиту до єпархії, Люрду і до Франції в цілому.
Перші враження від Франції
У мене залишилися позитивні враження від побаченого, почутого і від того, у чому брав участь сам. Франція вразила історичністю та багатством архітектури.
Про неї спочатку лиш читав у підручниках з історії, але побачити своїми очима, і, відвідуючи Лувр, побачити усі ті шедеври мистецтва — це надзвичайно.
Навіть ті мостики через Сену, ці краєвиди — це щось надзвичайне.
Якби я мав більше часу, то в Луврі можна було би провести два-три дні. На жаль, ми лише так — пробіглися.
Вразила колекція всього, що має до діла з королівською сім’єю, цікаво розглядати як вони жили — навіть меблі, столові прибори. Для себе відкрив Єгипетську колекцію.
А відносно Мони Лізи — це взагалі без слів.
Так що багато вражень і вистачить їх на довгий час. Це чудова нагода познайомитися з Францією, яка є багата у своїй історії, зокрема в історії християнства.
Про Санліс
Подорож до Санлісу — це була взагалі подорож назад у часі. Тихеньке містечко, чудове — ходиш по сторінках історії. І так само, наша церква Бориса і Гліба, центр Анни Київської, уприсутнили те, що було в минулому — тут і тепер постало перед нашими очима. Я був захоплений. Я люблю історію, вивчав її і мистецтво, але побачити все на власні очі, пережити це все…
Про Люрд
Чесно кажучи, я його собі більш-менш таким і уявляв — що це маленьке містечко. Катедра, що була збудована над печерою вражає величністю, розміром, красою. Я роздивлявся на красу — мозаїк, розписів.
Але прийти на місце Об’явлення, побачити його своїми очима і навіть почути шум води з джерела, що там є — це особливо. Направду відчуваєш Ласку Божу і Його присутність. Дуже вразила величезна кількість людей, що туди приходила, хоча фактично, це вже поза сезоном. Багато хворих. Багато людей, що направду потребують зцілення, потребують чуда.
Про зустріч священників
Священникам потрібно мати постійні конференції, навіть суто заради людського фактору. Їм потрібно зустрічатися, обговорювати, що діється в їхніх парафіях, їхніх єпархіях. Це є обмін досвідом. Це дуже важливо.
Повинні відбуватися конференції такого виховно- освітницького плану, щоб священники могли щось черпати для самих себе.
В Америці, ми також стараємося робити подібне. Ми маємо конференції день-два навесні і день-два восени.
Цей формат, у якому відбулася зустріч в Люрді, є унікальним. Я думаю, його варто зробити навіть триденним. Тоді більше можна встигнути, бо дні були насиченими та інтенсивними.
Про Паризьку єпархію
Я нарешті побачив те, про що багато чув. І багато побачив те, про що не чув.
Мені багато говорили про тих, що працюють в канцелярії. Я побачив середовище, в якому вони працюють і з чим вони стикаються кожного дня, хоча і мав мало часу. Я побачив пріоритети, турботи, цілі.
Вдячний усім, хто нас приймав і хто з нами ділився.
За матеріалами Паризької єпархії Святого Володимира Великого УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ