«Віримо, що у пунктах незламності люди знайдуть підтримку і натхнення», — владика Максим Рябуха під час освячення пункту у Запоріжжі

20 січня 2024

У Запоріжжі завдяки зусиллям та підтримці місцевого священника Романа Вовка та Патріаршої фундації «Мудра справа» з’явився черговий пункт незламності «Добрий самарянин».

Отець Роман Вовк є настоятелем парафіяльної спільноти храму Матері Божої Неустанної Помочі у м. Запоріжжі. Сьогодні це місто постійно потерпає від обстрілів російськими військами. Зокрема 6 та 8 січня місто зазнало масованих ударів крилатими та балістичними ракетами, у результаті чого пролунало 5 вибухів. Відомо про влучання ракет у житлові райони — на відкриті території та поруч із будинками. Тож часто люди залишаються без тепла, світла, електрики чи зв’язку, не маючи можливості приготувати собі їжу чи зателефонувати рідним.

«Вже понад 100 тижнів триває повномасштабна війна проти України, і виклики війни не згасають. Як місто Запоріжжя, так і місто Покровськ сьогодні є прифронтовими містами, які щоденно зазнають обстрілів, щоденно люди втрачають ресурси для свого життя, щоденно люди втрачають свої життя. Усі ці виклики постійно ставлять перед нами питання: як діяти? Як допомогти? Як бути поруч?» — розповідає у коментарі пресслужбі «Мудрої справи» владика Максим Рябуха.

Реагуючи на виклики російської війни проти України, 16 січня 2024 року Патріарша фундація «Мудра справа» за підтримки Міжнародної благодійної організації «Porticus» встановила черговий пункт незламності «Добрий самарянин». І він став унікальним, адже на відміну від усіх попередньо встановлених по всій Україні пунктів, він розташований не при парафіяльному храмі.

Кожен такий пункт незламності може вмістити до 50 людей. Він обладнаний вентиляцією, обігрівом та буржуйкою, що дає можливість людям зустрітися, зігрітися теплом і добрим словом. Функціонує кухня, де можна приготувати собі їжу. Також тут є можливість через Starlink підключення до Інтернету та підзарядки мобільних пристроїв, що дозволяє завжди залишатися на зв’язку із своїми рідними. Священники відразу розпочали використовувати цей простір також і для задоволення духовних потреб людей, проводячи молитви, богослужіння, катехизації чи духовні бесіди.

Вранці цього дня відбулася Архиєрейська Божественна Літургія у місцевому храмі, яку очолив єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим Рябуха. Після цього єпископ здійснив Чин освячення пункту незламності. Також на освячені були присутніми владика Степан Меньок, правлячий архиєрей Донецького екзархату, о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, о. Роман Вовк, економ Донецького екзархату.

Наприкінці зустрічі владики разом із духовенством роздали усім потребуючим та постраждалим унаслідок війни продуктові набори.

Загалом Патріаршою фундацією «Мудра справа» Запоріжжю було передано близько 840 продуктових наборів. Вони були сформовані завдяки фінансовій підтримці українців та небайдужих громадян Канади, які передали свої пожертви через Благодійну організацію «CNEWA».

«Віримо, що ці пункти незламності будуть тимчасовими. Віримо у те, що війна вже дуже скоро закінчиться перемогою над злом, яке намагається усіма силами опанувати цим світом, опанувати нашу землю. І віримо, що у цих пунктах незламності люди, знайшовши підтримку, тепло і добро, зможуть також ділитися цим з іншими. Зокрема, із тими людьми, які ще не знають дороги до цих пунктів незламності. Поділитися з тими, які сьогодні шукають і не можуть знайти», — підсумував подію владика Максим Рябуха.

Цього ж дня команда Патріаршого економату на чолі із о. Любомиром Яворським провела у Дніпрі робочу зустріч з митрофорним протоієреєм Василем Пантелюком, синкелом соціального служіння Донецького екзархату та директором «Карітас», і його командою. Під час розмови Патріаршим економом УГКЦ була представлена навчальна програма «Зцілення громад». Вона включає у собі як освітній напрямок, так і психологічну реабілітацію та духовне відновлення. Тож команда «Карітасу» зацікавилася та обговорила можливу участь у програмі.

Пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа»