Відбувся другий онлайн-празник в Мельбурнській катедрі

25 липня 2021

25 липня 2021 року парафія катедрального храму Свв. апп. Петра і Павла відсвяткувала свій празник. Оскільки 12 липня відбувся Чин інтронізації преосвященного владики Миколая Бичка на єпарха Мельбурнського, було вирішено перенести святкування парафіяльного свята на наступну неділю.

Відбувся другий онлайн-празник в Мельбурнській катедрі

Проте, ніхто не сподівався, що вже за декілька днів це стане неможливим, бо влада штату Вікторії запровадила вже п’ятий по рахунку локдаун за час пандемії коронавірусу. Згідно нових правил, у храмі можуть бути присутніми тільки п’ять людей.

Празник розпочався із торжественної Архиєрейської Літургії о 09:30, яку очолив преосвященний владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський, в співслужінні преосвященного владики Петра Стасюка, емерита Мельбурнського, о. Брайна Келті, адміністратора катедри та диякона Едварда Кострабі.

Роздумуючи над недільним Євангелієм про двох біснуватих, владика Микола зазначив: «Вони були ніби „живі“, бо ходили, говорили, але одночасно були „мертві“, бо перебували серед мертвих, бо жили в гробах. Боже Слово сьогодні хоче показати нам драматизм багатьох людей теперішнього часу. Людина може бути здоровою, жити, але в середині її душа може бути мертвою. Вона може жити у гробницях власних страхів; у гробницях різних кривд, розчарувань, але найбільше у гробницях власних гріхів. Ці всі „гробниці“ нищать саму людину, але найбільше знищують Божий образ, що його людина носить. Доброю Новиною є те, що хоч і люди можуть уникати таких людей, проте Христос приходить до них і зціляє їх».

Згодом святкування парафіяльного празника продовжилося на зум-платформі о 12:30 год., де всі змогли зібратися разом як єдина християнська родина. Програма святкувань була дуже насиченою: ми разом молилися, співали, вітали один одного, тощо. В своїй промові до вірних, владика Микола зазначив: «Сьогодні ми святкуємо cвято верховних Апостолів Петра і Павла, які є покровителями нашого Катедрального Собору та цілої нашої Єпархії. Саме тому ми згадуємо цих двох велетнів духа, які вповні виконали завдання Христа „бути рибалками людських душ“. Коли ми приглянемось до постатей апостолів Петра і Павла, то можна відразу побачити, що ці люди були дуже різними, проте їх об’єднювала віра в Христа. Ми також є всі різні — але нас об’єднює Христос. І це є те, що надає нам наснагу в нашому християнському житті».

Хоч, на жаль, вже другий рік поспіль празник відбувся в онлайн режимі, проте це неабияк допомогло згуртувати всіх наших парафіян та вчергове пригадати, що парафія є місцем зустрічі з живим Христом.

За матеріалами Мельбурнської єпархії Свв. апостолів Петра і Павла