Відбулася щорічна зустріч східних католицьких єпископів США

22 березня 2024

З 19 по 21 березня в м. Сент-Луїс (штат Міссурі, США) відбувалася щорічна весняна зустріч єпископів Східних Католицьких Церков Сполучених Штатів Америки. Традиційно, зустріч відбувається на запрошення єпископа Іллі Зайдана з маронітської католицької єпархії Богоматері Лівану в Маронітському пасторальному центрі, розташованому поряд із маронітським собором Святого Раймонда в центрі Сент-Луїсу.

Відбулася щорічна зустріч східних католицьких єпископів США

Під час зустрічі обговорювали теми, які становлять спільний інтерес для Східних Католицьких Церков США. Зокрема, єпископ Джон Фаріс і п. Донна Міллер (Католицьке канонічне товариство Америки) доповіли про перебіг роботи над новим англійським перекладом Кодексу канонів Східних Церков. Про це йдеться на сайті Пармської єпархії Святого Йосафата.

Отець Даніель Дозьєр, директор Східної католицької конференції голів єпархіальних комісій катехетичної освіти (ECED), разом із керівницею справами ECED п. Амандою Сінгел доповіли про діяльність конференції протягом минулого року. Ця конференція є видавничим відділом Товариства східних католицьких єпископів, який друкує та розповсюджує релігійну й катехитичну літературу для наших парафій.

Отець Марко Морозович доповів про підготовку до Національного євхаристійного конгресу, який відбудеться 17–21 липня 2024 року в м. Індіанаполіс (штат Індіана). У суботу, 20 липня, запланована Божественна Літургія у східному обряді на стадіоні Лукас Ойл (Lucas Oil Stadium), який буде головним місцем проведення конгресу.

Певний час зустрічі було присвячено доповідям про боротьбу, виклики та переслідування, з якими стикається Церква на батьківщині єпископів.

Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк доповів про сучасну ситуацію Української Католицької Церкви на території України, яка перебуває під російською окупацією. Він також говорив про ініціативи Української Католицької Церкви й інших щедрих жертводавців у Сполучених Штатах щодо надання фінансової та гуманітарної допомоги деяким із багатьох мільйонів людей, що втратили домівки та засоби до існування внаслідок російського вторгнення в Україну.

Єпископ Юсіф Хабаш зі Сирійської Католицької Церкви доповів про виклики для Церкви в Іраку, єпископ Ілля Зайдан із Маронітської Церкви повідомив про ті, що стоять перед різними християнськими церквами Лівану, а єпископ Мар Джой Алапат зі сиро-малабарської єпархії Святого Томи з Чикаго — про ті, з якими стикається його Церква внаслідок зросту релігійного сектантства в Індії.

Під час наступних засідань єпископи мали змогу зробити короткий огляд роботи різних комітетів та підкомітетів Конференції католицьких єпископів США (USCCB), до яких вони належать. Двоє з єпископів очолюють комітети Конференції католицьких єпископів США.

Доктор Юлія Макстравог із Конференції католицьких єпископів США повідомила про прогрес праці Синоду над питанням синодальності та шлях до кульмінації Синоду в Римі в жовтні цього року. Єпископи мали нагоду висловити власні спостереження щодо цього процесу.

Під час щорічної зустрічі було започатковано традицію більше дізнаватися про наші братні Церкви. На цьогорічних засіданнях єпископ Філліпос Мар Стефанос представив історію, духовність та сучасний стан Сиро-Маланкарської Церкви Індії, яку він очолює у Сполучених Штатах.