Відбулася щорічна проща до василіанського монастиря у США

28 червня 2023

Щороку в останню неділю червня відбувається проща до василіанського монастиря Святого Йосафата у м. Ґлен Коув, неподалік від Нью-Йорка. Монастир Святого Йосафата — «колиска» Василіанського чину у Сполучених Штатах Америки, адже тут перебуває новіціят, звідки ченці-василіани розпочинають свій духовний подвиг.

Відбулася щорічна проща до василіанського монастиря у США

Цьогорічна проща була присвячена 400-річчю мученицької смерті святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького. Про це розповідає о. Йосафат Коваль, ЧСВВ, для інформаційно ресурсу отців василіан.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький. З ним співслужили: о. Василь Салковський, ЧСВВ, протоігумен Провінції Успіння Пресвятої Богородиці у США, о. Антоній Зубик, ЧСВВ, протоігумен Провінції святого Йосифа у Бразилії, о. Маврикій Попадюк, ЧСВВ, генеральний радник Василіанського чину святого Йосафата й представник протоархимандрита, а також о. Арсеній Крефер, ЧСВВ, економ Провінції святого Йосифа у Бразилії.

Під час проповіді владика Венедикт наголосив на превеликій, безмежній й безперервній любові Бога до людини. З іншого боку, коли людина відкривається й відгукується любов’ю до Бога, відповідає любов’ю на любов, то стає носієм Божої любові.

«Ось, наприклад, погляньмо на сьогоднішню погоду: хмарне небо закриває блиск сонця, — зробив коротке порівняння любові людини до Бога владика. — У захмарному небі не бачимо й не відчуваємо тепла сонця, хоч сонце ніколи не перестає світити. У нашому щоденному житті хмари гріха заважають нам відчути Божу любов, яка безперервно шукає нас. Відпуст у Ґлен Коув стає для всіх прочан нагодою себе очистити та зняти тінь гріха, щоб наново одягнутись у тепло й світло Божої любові до нас».

Відтак архиєрей навів кілька прикладів свідчень із життя святого священномученика Йосафата, коли його серце палало любов’ю до Бога й Божого люду.

Після обіду о. Василій Салковський, ЧСВВ, відслужив Молебен на честь св. Йосафата й виголосив коротку промову англійською мовою, згадавши про ювілей, про служіння отців василіян у різних країнах світу та закликав молитися за Боже покликання до чернечого стану.

Опісля проповідь українською мовою виголосив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ, під час якої коротко згадав про служіння і духовний подвиг св. Йосафата, сина української землі, одного з реорганізаторів Василіянського Чину, людини молитви, який трудився для єдності Церкви Христової й за неї віддав своє життя. Святий Йосафат є для всіх нас прикладом служіння Богові та Його Церкві, а також нашим заступником перед Богом.

Після Молебну парафіяни храму св. Юрія з Менгетена дуже професійно представили виставу про мученицьке свідчення св. Йосафата.

На завершення прощі о. Василій висловив вдячність владиці Венедикту, що очолив ювілейні святкування, о. Олексію Горобцю, ЧСВВ, який був відповідальним за організацію молитовно-літургійної частини святкувань, о. Филипу Сандрику, ЧСВВ, ігумену монастиря святого Йосафата, за організацію і проведення прощі, а також всім вірним за спільну молитву.