Відбулася проща зі Стрия на Ясну Гору до Гошева

22 травня 2023

21 травня 2023 року, у неділю Сліпородженого, відбулась проща зі Стрия до відпустового місця Свято-Преображенського монастиря отців Чину святого Василія Великого в с. Гошів. Численні прочани прибули до Гошева, щоб у стіп чудотворної ікони Богородиці молитися за українських воїнів, перемогу України та справедливий мир. На жаль, через воєнний стан проща не була пішою, як зазвичай, а добиралися паломники автотранспортом.

Відбулася проща зі Стрия на Ясну Гору до Гошева

Архиєрейську Літургію з цієї нагоди очолив єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків, якому співслужив єпископ-помічник владика Богдан Манишин та священнослужителі Стрийської єпархії. Співом Літургію супроводжував хор катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці зі Стрия. Також усі охочі могли долучитися до прощі за допомогою онлайн-трансляції «Живого телебачення». Про це зазначає пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

Звертаючись до прочан зі словом проповіді, владика Тарас сказав: «Давно ми не провадили сюди прощі. Пандемія і воєнний стан завжди творили нам перешкоди. Але сьогодні світло з неба просвітило і вказало нам дорогу відважно ступити на цю гору, щоб знову віднайти силу і джерело для того, щоб жити. Жити, а не існувати в сліпоті».

Далі, роздумуючи над євангельським уривком неділі, владика Тарас зазначив, що «випадок сліпонародженого висвітлює конкретну ситуацію віри у цьому світі. Вона — драматична. Визнання Ісуса Христа і вірність Світлу, вимагають героїчної відваги в подоланні усіх натисків та страхів. Віра переслідується у світі, бо є вибором Сина людського у великій сутичці світла і темряви. Але у цій сутичці вона є і перемогою життя. Сліпонароджений таким чином довів, що „світло життя“ можна мати лише приймаючи особу Ісуса з вірою, і ніколи не відокремлюючи світло слова, яке Ісус дарує, від світла, яким є він сам… Тож Євангеліє закликає нас сьогодні не боятись труднощів, відкинення, або навіть переслідувань, але відважно іти за Христом, стаючи свідками його Правди, яка просвітлює кожну людину!»

«Сьогодні ми тут, на Ясній Горі, у стіп чудотворної Гошівської ікони Матері Божої зійшлися щоби просити для себе світла Правди. „Пізнайте правду і правда вас звільнить“. В цей воєнний час особливо звертаємося до Пречистої Діви Марії, яка є тут мовби дзеркало, яке віддзеркалює небесне, божественне світло в душі кожного з нас, освітлюючи всі темні закутки наших душ і виявляючи правду. Сьогодні ми молимося за наших воїнів за їх охорону і за їх перемогу над злим російським загарбником… Тому просімо для себе сьогодні у Пречистої Діви Марії, щоб своїми молитвами випросила для нас прозріння не тільки фізичне, але духовне для пізнання Правди, а теж відваги цю Правду в ім’я Боже, ім’я сучасного і майбутнього нашого народу боронити відважно і до кінця. Нехай Покров Пречистої Діви Марії спочине над кожним з вас на ваших життєвих дорогах, нині і повсякчас і на віки вічні, — сказав владка Тарас завершуючи проповідь.

На завершення Літургії, владика Тарас подякував усім організаторам і учасникам прощі та побажав відваги іти дорогами за Христом і бути свідками зустрічі з ним для цілого нашого народу, бо лише в зустрічі з Христом людина отримує силу жити і творити майбутнє.