Відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства»

16 грудня 2019

10–11 грудня 2019 року у Києві відбулась перша Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства», яку організувало Бюро з питань екології Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

Співорганізаторами конференції виступили: Міжнародне екологічне об’єднання «Відповідальність за створіння», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», ГО «Екологія. Право. Людина» та ГО «Зелений ковчег».

Конференція відбулася за партнерської співучасті: Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Оргуського інформаційно-просвітницького центру.

До роботи конференції долучились більше ніж 100 учасників із семи країн, серед яких представники понад 10 вищих навчальних закладів, церковних освітньо-виховних та природоохоронних інституцій, Міжєпархіальної екологічної мережі УГКЦ, громадських організацій і ЗМІ.

Конференція об’єднала всіх у пошуку відповідей на сучасні екологічні виклики у світлі першої в історії екологічної енцикліки «Laudato Si — Славен будь: про турботу за наш спільний дім» Папи Франциска.

Під час роботи було проголошено і обговорено близько 40 доповідей, присвячених аналізу сучасних екологічних викликів, серед яких забруднення довкілля, брак доступу до чистої питної води, кліматичні зміни, екологічні наслідки війни на Сході України, а також екологічної освіти та виховання, правових аспектів збереження природної спадщини Творця і практичних ініціатив задля захисту довкілля та сталого розвитку суспільства.

Окрім цього, відбулося 5 пленарних тематичних засідань, 2 тематичні виставки малюнків та постерів, і святкова академія нагородження переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння».

Особлива увага була присвячена питанню екологічної освіти та виховання у шкільному процесі, у вищій освіті та душпастирській діяльності Церкви. Зокрема були представлені зразкові складові екологічної освіти та виховання і служіння для збереження Божого створіння — природи та сталого розвитку у діяльності Бюро з питань екології та міжєпархіальної екологічної мережі Української Греко-Католицької Церкви.

Ключовим посланням конференції стала констатація, що для подолання сучасних екологічних викликів є необхідним об’єднання зусиль всіх учасників суспільного процесу, відповідно до власної компетенції, при цьому особлива роль належить Церкві: для плекання віри, духовності та моральності — екології людини, яка є запорукою екології довкілля, сталого розвитку суспільства та збереження природної спадщини Творця.

За матеріалами Бюро УГКЦ з питань екології