В Утрехті вшанували памʼять жертв геноцидів українського народу

30 листопада 2022

У неділю, 27 листопада, відбулась Архиєрейська Божественна Літургія за жертв геноцидів українського народу — Голодомору 1932–1933 років та сучасної війни з Російською Федерацією.

В Утрехті вшанували памʼять жертв геноцидів українського народу

Очолив літургію владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії св. Володимира в Парижі. Йому співслужили отець-доктор Іван Дацько, отець Микола Палюх, отець Гасн Бугерс (Hans Boogers) та отець Микола Буцяк.

У свої проповіді владика Гліб закликав підтримувати людей, що зараз переживають втрати і страждання всіма силами: «Кожен може щось робити: чи це буде гуманітарна допомога, чи духовна підтримка через молитву, психологічна підтримка через заохочення і слухання. Стараймося всі бути ближнім для тих, хто терплять».

Високоповажний посол України Максим Кононенко виступив зі словом. Він разом з численними представниками посольства України в Нідерландах прийшли, щоб помолитись разом з українською громадою.

До молитви долучились також міністр-консул Польщі Мар’ян Сємаковіч (Marian Siemakowicz) з дружиною Ганною. Пан Мар’ян говорив з трибуни українською, що зворушило і розчулило багатьох. Велика подяка всім гостям, хто прийшов підтримати.

Особлива подяка Утрехтівському візантійському хору, що супроводжували своїм співом Літургію та хору церкви Зіслання Святого Духа. Особливо зворушливим був Реквієм у виконанні пані Олександри Ленишин, Орести Ленишин, Браяна Філдхауза та парафіяльної молоді.

Фото: Ігор Р Корпан / Igor R Korpan