В Івано-Франківську встановили рекорд України під час масової ходи з різдвяними зірками

13 січня 2020

11 січня 2020 року в Івано-Франківську встановили ще один рекорд України. У межах Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях» містом пройшли люди з найбільшою кількістю різдвяних зірок.

Їх було шістсот шістдесят. Це був рекорд, який офіційно зафіксували представники «Книги рекордів України».

Хода від храму Різдва Христового йшла вулицею Шевченка, співаючи колядки. Зірки тут дуже різні — від великих до зовсім маленьких, виготовлених з ниток чи соломи. Деякі вже мають по два десятки років, а інші зробили спеціально для рекорду.

«Вперше в рамках проведення фестивалю ми спробували цього року організувати загальноміську урочисту ходу з колядою. Задум наш в тому, щоб культивувати і поглибити українську культуру колядування, - каже ігумен монастиря отців василіан, настоятель парафії Царя Христа міста Івано-Франківська отець Йосафат Хаймик. – Тому спільно з владою і різними церквами залучили максимальну кількість учасників. Також необхідно було виготовити Різдвяні зірки і пройти з ними парадом. На меті було також встановлення спеціального рекорду з кількості таких зірок. До слова, їх від нашої парафії було приблизно до сотні».

Сергій Сивачук, керівник народного аматорського драматичного колективу «Думка» Івано-Франківського народного дому для ходи виготовив 12 різдвяних зірок.

«Вони всі схожі за формою, але кожна по-своєму унікальна. Частина оформлена у національному стилі. Зокрема, з великим державним гербом та гербом Івано-Франківська. Також у народному стилі, які показують символіку різних регіонів України. Є ще зірки з іконами Різдва Христового. Зробив їх за чотири дні, вдень по три. Працювалося легко і з натхненням, бо це одночасто і арт-терапія, і можливість долучитися до гарної справи», — каже автор зірок.

У ході також взяли участь митрополит Володимир Війтишин спільно з духовенством Івано-Франківської архиєпархії.

Франківці сформували чотири колони і рухалися за різними маршрутами. Дорогою люди співали українські колядки, а згодом усі зійшлися на центральному Вічевому майдані міста.

Колектив вищого професійного училища №21 м. Івано-Франківська долучився до заходу охоче. Для цього, спільно зі студентами виготовили зірку, яка, як розповіла заступник директора навчального закладу Анна Колобанько, символізує народження маленького Ісуса і, загалом – чогось нового в державі, суспільстві.

А школярка і учениця катехитичної школи ім. Григорія Балагурака дванадцятирічна Соломія пояснює, що її зірка символізує ту, яка вказала шлях пастухам до новонародженого Ісуса. «Коли виготовляли зірки в школі, нам розповідали, що зірку бачили лише ті, хто вірив в Ісуса і мав добрі наміри, - ділиться дівчинка. – Тому ми сьогодні зібралися на цю ходу містом славити Бога».

«Маємо гарні давні святкові різдвяні традиції, тому колективом нашої школи радо долучилися до сьогоднішнього заходу і виготовили свою зірку», - додає директор ЗОШ №17 Івано-Франківська Дарія Новікова.

Цікаво і те, що до встановлення прикарпатського рекорду приєдналися закордонні гості – школярі і педагоги з португальського міста Брага. Вони перебувають в Івано-Франківську згідно з муніципальною програмою міжнародного обміну.

Зі слів Уляни Басараб-Ганчак з Івано-Франківського міськвиконкому, Різдвяні зірки виготовляли на спеціально організованому майстер-класі.

«Нас запросили долучитися до сьогоднішнього рекорду і ми радо погодися. Виготовили свої зірки, які, звичайно символізують Різдво, дружбу і наш візит до вас – дружбу між нашими країнами, єдність і мир», - наголосила педагог Єрмінія Алонсо.

«У вас цікаво, гарно, дуже добрі люди, - каже дванадцятирічна Іріш. – Хоча дещо незвична холодна погода, але місто дуже сподобалося. А зірку свою я виготовила в улюблених кольорах і прикрасила блискітками».

На завершення владика Володимир Війтишин подякував усім за участь у святі і підкреслив, що найкраща коляда, коли вона є в поході один до одного з проголошенням слова Божого про прихід Спасителя.

Відтак, міському голові Івано-Франківську Руслану Марцінківу вручили сертифікат про встановлення рекорду. Мер зауважив, що різдвяну ходу у межах фестивалю «Коляда на Майзлях» у Франківську влаштовують щороку. Втім, цьогоріч вперше вона така велелюдна.

«Я сподіваюся, ця традиція у нас закріпиться і щороку все більше франківців до неї долучатимуться. Ми дуже переживали, аби ця хода вдалася. Тому тішуся, що все вийшло і хочу подякувати кожному. Івано-Франківськ — християнське місто, яке шанує традиції та показує приклад всій Україні», — впевнений Руслан Марцінків.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ та Релігійно-інформаційної служби України