В Італії провели Собор Римського Центрального регіону Апостольського екзархату

26 жовтня 2020

25 жовтня 2020 року відбувся регіональний Собор у зум-форматі на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». В телесесії взяли участь усі душпастирі даного регіону та обрані делегати парафіяльних спільнот, які проживають в областях Lazio, Abruzzo, Umbria, Sicilia, Sardegna та м. Ґросетто (Тоскана).

В Італії провели Собор Римського Центрального регіону Апостольського екзархату

Вступним словом розпочав владика Діонісій Ляхович, якого Святіший Отець в суботу, 24 жовтня призначив Апостольським екзархом для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Відтак регіональний координатор з почуттям братської любові і духовної радості привітав владику з новим урядом, що є «знаком великої довіри Апостольської Столиці до УГКЦ», з побажанням, щоб Всемилосердний Господь кріпив та благословив у архипастирському служінні, даруючи міцного здоров’я, сил та безмірних ласк, щоби ще довго послужити своїми дарами для Божої слави.

З огляду на обставини, у яких опинилося людство через пандемію, Блаженніший Святослав, заслухавши думки членів Синоду Єпископів УГКЦ та після всебічного обговорення з Секретаріатом Патріаршого Собору, а особливо, зваживши на добро делегатів, був зачитаний Декрет Глави і Отця нашої Церкви, даний від 28 квітня 2020 року, про перенесення VII Сесії Патріаршого (Всецерковного) Собору.

Але, як бачимо, також в числі багатьох позитивних моментів, слід відмітити те, що знаходячись в таких важких умовах сьогодення, маємо гарну нагоду приділити більше часу для кращої підготовки до Патріаршого Собору. Адже, Собор допомагає Патріархові та Синодові Єпископів патріаршої Церкви у вирішенні важливих питань (пор. Кодекс Канонів Східних Церков, кан. 140). В листі від 22 вересня 2020 року Блаженніший просить провести Єпархіальні/Екзархальні собори до кінця поточного року. Беручи за основу вищевказане звернення, преосвященний владика Діонісій просить регіональних координаторів провести Регіональний Собор до кінця жовтня 2020 року, для того, щоби належним чином відбувся Екзархальний Собор, та надіслати до Секретаріату Патріаршого Собору і редакційної комісії опрацювання Резолюції та перелік обраних делегатів. Окрім головної теми, Секретаріат Патріаршого Собору закликав включити у програму і подискутувати ще над однією окремою тематикою «Церква у посткоронавірусному світі», зумовлену найновішими викликами нашого церковного життя.

Згодом у спільній відеоконференції усі присутні душпастирі та їхні делегати, які активно опрацювали дві загальні теми, дали стислу відповідь на питання: "Де ми є? Якими ми є? Як нам бути разом?". В першому блоці усі представники парафіяльних спільнот плідно шукали механізмів для впровадження у життя, та будування єдності на всіх можливих рівнях: вірні, священик і єпископ, у новій структурі Апостольського Екзархату в Італії. Члени Собору обговорювали питання еміграції, міграції та імміграції, зазначаючи, що Церкві потрібно готуватися до глобальної єдності. У контексті відповіді на питання до другої теми, представники мали нагоду поділитися своїми думками про актуальний стан особистого та парафіяльного життя в неординарних умовах пандемії короновірусу. Зокрема було озвучено ряд пасторальних заходів, які були проведені для належного духовного супроводу наших вірних в непростих умовах. Кожен розповів про свій досвід молитви онлайн, трансляцій богослужінь, проведення біблійних роздумів та спілкування з парафіянами за допомогою закритих груп у соціальних мережах. Насамкінець, кожен делегат відповів на питання: "Яке моє життя і особисте бачення у новому літочисленні" (йдеться про перехід на григоріанський церковний календар).

На завершення Собору владика Діонісій Ляхович уділив своє пастирське благословення на подальше служіння, і спільну працю для добра нашої Церкви та українського народу.

За матеріалами Апостольського екзархату в Італії