В Єпархії Святого Йосафата в Пармі (США) відбулися щорічні Великопосні реколекції для молоді

13 березня 2024

2–3 березня 2024 року в церкві Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ в Пармі (штат Огайо, США) Єпархії Св. Йосафата відбулися щорічні Великопосні реколекції для молоді.

Цього року темою духовної віднови була «Дорога додому» на основі слів зі Святого Письма: «Встану та й піду до батька мого і скажу йому: Отче, я прогрішився проти неба й проти тебе» (Луки 15, 18). Про це інформує пресслужба Пармської єпархії Святого Йосафата.

Близько 40 осіб молоді, молодіжних лідерів та духовенства зібралися на щорічні Молодіжні великопісні реколекції Єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ під проводом її єпарха владики Богдана Данила у церкві Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Пармі (штат Огайо, США). Реколекції, організовані Єпархіальним молодіжним комітетом (ЄМК) під керівництвом о. Любомира Жибака, керівника ЄМК та пароха церкви Пресвятої Трійці УГКЦ в м. Янгстауні та церкви Святої Анни УГКЦ в м. Остинтауні (штат Огайо, США) та координовані дияконом Мироном Шпаком з церкви Пресвятої Трійці УГКЦ в м. Карнегі (штат Пенсильванія, США), дали можливість молоді помолитися, роздумати, зустрітися з іншими та знайти час, щоб зосередитися на своїй великопісній духовній мандрівці на шляху до Пасхи.

Реколекції розпочалися з привітання учасників, після чого відбулося представлення молоді та дорослих учасників. Відтак всі зібралася на молитву Першого Часу під проводом нововисвяченого священника о. Богдана Насипаного, сотрудника церкви Покрову Пресвятої Богородиці, о. Остапа Микитчина, головного доповідача цьогорічних реколекцій, який є сотрудником церкви Святого Архистратига Михаїла УГКЦ в м. Дженкінтауні (штат Пенсильванія, США), знаної як Михайлівка, та п. Михайла Лівого, члена ЄМК та парафіянина церкви Святого Андрія УГКЦ в м. Пармі (штат Огайо, США).

Частиною реколекцій був особливий проєкт. Під керівництвом Олени Корендій, члена ЄМК та парафіянки церкви Покрову Пресвятої Богородиці, а також Людмили Крушельницької, Ірини Малецької та Олесі Насипаної — парафіянок цього храму — молодь підготувала листівки ручної роботи, які виражають солідарність, підтримку та добрі побажання українським військовим, пораненим під час російської війни проти України.

У свою чергу, владика Богдан Данило передав листівки 5 березня у м. Вашингтоні владиці Андрію Хім’яку, Секретарю Синоду Єпископів УГКЦ, та владиці Йосафату Мощичу, єпископу Чернівецької єпархії УГКЦ, які є одними з членів Постійного Синоду УГКЦ, що нещодавно провів свої засідання в США під проводом Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука. Ці листівки, наповнені теплом, будуть передані доблесним воїнам, які одужують в лікарнях столиці України, місті Києві та в західноукраїнському місті Чернівці як глибокі знаки вдячності та джерела радості та надії.

Отець Остап Микитчин в своїх доповідях зосередився на притчі про блудного сина. Він розкрив послання про блудного сина, встановлюючи зв’язок між покаянням і милосердям Бога-Отця, відображеним у дійових особах притчі. Реколектант поділився власним досвідом покаяння та пов’язав елементи та паралелі притчі з досвідом підлітків. Презентації були цікавими, добре сприйнятими та допомогли молоді глибше зрозуміти милосердя Господа та потребу людини в покаянні.

У проміжках між деякими сесіями презентації учасники реколекції взяли участь у веселих та захоплюючих командно-формативних іграх під наглядом та координацією молодіжних лідерів. Учасники також взяли участь у Вечірні в суботу ввечері, в навечір’я Хрестопоклонної неділі, яку відслужив владика Богдан Данило, який опісля звернувся до учасників реколекцій із короткою проповіддю. Співали Вечірню о. Богдан Насипаний та о. Остап Микитчин разом з молоддю, членами ЄМК та деякими іншими людьми.

Молодь рівно ж мала можливість приступити до Святої Тайни Покаяння. Отець Остап Микитчин допоміг учасникам реколекцій іспитом сумління зосередитись та підготувати їхні серця до сповіді.

Після сповіді була проведена вікторина «Питання-відповіді», під час якої відповідали священнослужителі — владика Богдан Данило, о. Любомир Жибак, о. Остап Микитчин, о. Богдан Насипаний та диякон Андрій Гарматій з церкви Святого Андрія УГКЦ в м. Пармі та член ЄМК — відповіли на деякі запитання, які поставила молодь, що було сприйнято з гумором, відвертістю та катехитичними повчаннями. Ця вікторина надала повчальну, веселу та цікаву можливість для молоді поставити духовенству запитання, щоб поглибити розуміння та знання своєї віри.

Реколекції завершилися в неділю Божественною Літургією, яку очолив владика Богдан. Цього дня також відбувся особливий візит с. Лукії Мурашко, ЧСВВ, настоятельки монастиря сестер Чину святого Василія Великого в Запоріжжі. У сестер постійно проживають жінки та діти, чиї чоловіки й батьки воюють, чиї домівки та засоби до існування зруйновані. Сестра Лукія поділилася історіями викликів і боротьби, а також любові, надії та мужності.