Український стяг розгорнули біля пам’ятника Тарасові Шевченку на території собору УГКЦ в Римі

23 серпня 2021

У прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі розпочалися святкування тридцятиріччя Незалежності України.

Так, 22 серпня, віряни помолилися подячну Божественну Літургію, яку очолив о. Марко Семеген, настоятель собору, Голова Товариства «Свята Софія». Після спільної молитви присутні разом заспівали Гімн України та молитву «Боже, Великий, Єдиний», після чого розгорнули національний стяг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, Великому Кобзарю, що перед будинком товариства «Свята Софія». Наприкінці душпастир пригадав слова Патріарха Йосифа Сліпого: «Може, нам було б легко любити Україну, якби вона була багатою, самостійною і могутньою, але сьогодні треба й варто любити Україну, щоб вона такою стала». Як відомо, Патріарх Йосиф Сліпий 1970-го року заснував в Італії першу українську персональну парафію, а 1973-го року з його ініціативи постав перший пам’ятник Великому Кобзареві на території собору.

«Ми почали урочисті святкування раніше, аби ті українці, що проживають на території Італії, і працюватимуть в сам День Незалежності України, могли також подякувати Богові за дар відновлення Української держави, а також, аби підтримати їх національний дух в міграції», — розповів о. Марко.

Урочисті святкування тридцятої річниці Незалежності України в Римі продовжаться 24-го серпня подячною Архиєрейською Божественною Літургією в прокатедральному соборі Святої Софії (о 9.00 год.), яку очолить владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців греко-католиків в Італії, та владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами Руслани Ткаченко для пресслужби Товариства «Свята Софія»