«Український народ давно очікував на цю духовну подію», — Глава УГКЦ про посвяту України та Росії Непорочному Серцю Марії

16 березня 2022

15 березня пресслужба Святого Престолу повідомила, що 25 березня Святіший Отець Франциск у соборі святого Петра у Ватикані здійснить акт посвяти Росії та України Непорочному Серцю Марії.

«Серед лихоліття кривавої війни в Україні ми отримали цю звістку з Апостольської Столиці з великою надією», — прокоментував Блаженніший Святослав у ноті свого Секретаріату в Римі на адресу ватиканістів. Про це мовить Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

«Український народ віддавна очікував на цю духовну подію. Українські католики від початку російської агресії у 2014 році просили здійснити цей акт як необхідну умову запобігти розгортанню війни та всіх небезпек, що надходять з Росії». Глава УГКЦ також повідомив, що під час зустрічей із Святішим Отцем він передавав йому це прохання християн України. «З початком повномасштабної війни наші вірні з різних куточків світу зверталися з проханням сповнити слова Пресвятої Богородиці у Фатімі», — наголосив Блаженніший Святослав.

«Ми вдячні Святішому Отцеві за те, що найперше відгукнувся на заклик Марії, проголошений під час об’явлення у Фатімі 13 липня 1917 року в Фатімі, а також на прохання своїх дітей захистити Україну та зупинити „помилки Росії, яка пропагує війну та переслідування Церкви“. Сьогодні ми є свідками сповнення слів Богородиці, яка сказала: „праведники будуть переслідувані, Святіший Отець буде багато страждати, багато народів будуть зруйновані“».

«Поручаємо Непорочному Серцю Марії всі наші страждання та надії на мир в нашій багатостраждальній країні», — додав Глава УГКЦ.

Традиція посвяти України Богородиці є давньою християнською традицією. Свого часу народ Київської Русі князь Ярослав Мудрий віддав під опіку Пресвятої Богородиці. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський. Акт посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці відбувся в неділю, 6 квітня 2014 року, в усіх храмах УГКЦ в Україні і за кордоном. 23 жовтня 2016 року Блаженніший Святослав посвятив Україну Непорочному Серцю Марії у Фатімі.