Українські військові взяли участь у 64-му Міжнародному військовому паломництві до Люрду
Цьогорічна військова проща до Лурду (Франція) вже утретє відбувається в часі повномасштабної війни Росії проти України. Це триденне паломництво для військовослужбовців Міністерства збройних сил та їхніх родин, які приїжджають, щоб зустрітися з Христом у присутності Діви Марії в школі святої Бернадетти.
З 24 до 26 травня проходило 64-е Міжнародне військове паломництво до м. Люрд (Франція), учасниками якого стали військовослужбовці з сорока однієї країни світу. Про це повідомила пресслужба Департаменту військового капеланства УГКЦ.
Традиційно до міжнародної молитви за мир долучилася також делегація з України, очолювана владикою Михаїлом Колтуном, керівником Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. До складу групи входили представники Міністерства оборони України, Служби військового капеланства ЗСУ, Служби військового капеланства НГУ, родини полеглих героїв, поранені воїни, курсанти та військові капелани.
64-е паломництво проходило під гаслом: «Прийдімо до стіп Богородиці процесійно!» У своєму духовному слові до прочан владика Михаїл наголосив: «Сьогодні ми молимось тут, у стіп Богородиці, за зцілення наших ран, за перемогу та справедливий мир, за наше майбутнє».
У суботу, 25 травня, прочани на чолі з владикою молилися Божественну Літургію за мир в Україні в українській церкві Успіння Пресвятої Богородиці в Люрді, де їх гостив місцевий настоятель о. Михайло Романюк і сестри-служебниці. Після Літургії було відслужено Панахиду за жертв російсько-української війни. Під час спільної трапези була чудова нагода ближче поспілкуватися з прочанами з України.
Під час церемонії закриття паломництва військовий капелан о. Ростислав Височан подякував усім організаторам за щорічне запрошення представників України до участі в даному заході: «Наша присутність на цьому паломництві протягом останніх трьох років є надзвичайно важливою для нас. Дякуємо за молитви, підтримку, дружбу, братерство та відчуття солідарності, яке ми тут переживаємо. Віримо, що наша спільна молитва за Україну та мир у світі подарує нам довгоочікувану перемогу».
Цього року, як і два попередні, під час паломництва у Марійському містечку Люрд особливу увагу приділяли Україні та її представникам. Зокрема, прапороносну ходу під час урочистого відкриття паломництва очолили українські військовослужбовці з жовто-блакитним стягом. Також всі учасники прощі проявляли велику повагу до представників з України та висловлювали вдячність за стійкість у боротьбі за свободу та відстоювання правди.
Важливою подією під час паломництва стало прийняття Таїнства Хрещення майже 180-ма військовослужбовцями з чотирьох родів військ Франції — армії, флоту, повітряних і космічних сил та національної жандармерії. Святе Таїнство Хрещення відбулося 25 травня в печерній базиліці Святого Пія X, найбільшому храмі в Санктуарії Лурдської Богоматері. Це на 50 % більше, ніж минулого року, коли було охрещено 120 осіб.
Багатьох катехуменів хрестив «міністр закордонних справ» Ватикану архиєпископ Пол Річард Галлахер, який очолював паломництво, яке щороку очолює єпископ французьких збройних сил Антуан де Романе.
«Це унікальна подія у світі», — сказав єпископ Антуан де Романе в інтерв’ю OSV News. «Тільки уявіть собі!» — вигукнув він, — «тисячі солдатів у різних уніформах, з прапорами і музичними групами своїх країн, численні начальники штабів і генеральські офіцери, міністри, посли і близько 20 єпископів». Можна побачити членів лондонської гвардії Букінгемського палацу і навіть швейцарську гвардію Ватикану. Все це виглядає чудово!», — сказав єпископ.
Варто зазначити, що паломництво військових до Люрду започатковано у травні 1958 року військовими відомствами Франції та Німеччини у знак примирення після Другої світової війни. Відтоді щороку в травні єпископ Збройних сил Франції скликає до Люрду, за словами святого Івана Павла ІІ, «вартових миру». Міжнародне військове паломництво до Люрду організовується для того, щоб нести Боже милосердя у військовий світ і підтримувати поранених.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ