Українські єпископи у США зібралися на чергову спільну зустріч у Вашингтоні (США)

9 травня 2023

Єпископи Української Католицької Церкви в США — митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая владика Венедикт Алексійчук, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький і єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата владика Богдан Данило проводять свою традиційну зустріч у Вашингтоні.

Зустріч розпочалася 8 травня, як повідомляє Софія Захарчук.

Після початкових засідань у семінарії Святого Йосафата єпископи відправилися на зустріч із представниками організації USAID. Зокрема, вони зустрілися із Ерін Маккі — помічницею керівника Бюро відповідального за Європу та Євразію.

Варто зазначити, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) є однією з найбільших офіційних агенцій з надання допомоги у світі, на яку припадає понад половина всієї зовнішньої допомоги США. Організація має місії у понад 100 країнах, переважно в Африці, Азії, Латинській Америці, на Близькому Сході та у Східній Європі. Основними напрямками діяльності є ліквідація наслідків стихійних лих, боротьба з бідністю, технічне співробітництво з глобальних питань, включаючи навколишнє середовище, соціально-економічний розвиток та інші.

Таким чином, розмова стосувалася воєнної ситуації в Україні, допомоги, яку надає USAID, та сучасних потреб, зокрема питань травм, зранень та ментального здоров’я, із якими вже потрібно працювати разом.

Загалом Стратегія USAID із координації розвитку країни на 2019–2024 роки передбачає особливу увагу до боротьби з корупцією, протидію наслідкам російської агресії та сприяння економічному розвитку й енергетичній безпеці в Україні. USAID також продовжуватиме підтримувати зусилля, спрямовані на зміцнення демократії та належного врядування, покращення системи охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту на сході країни.

Після дискусії із пані Маккі та її командою, єпископи відправилися до Апостольської Нунціатури, де зустрілися із Папським Нунцієм Крістофом П’єром і розповіли йому про сучасний стан Української Католицької Церкви в США та працю щодо допомоги Україні.