Українські єпископи США зустрілися із представниками благодійних організацій задля подяки і надання подальшої допомоги постраждалим в Україні
9 травня українські католицькі єпископи Сполучених Штатів Америки — митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький, єпископ Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США) владика Венедикт Алексійчук, єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата владика Богдан Данило продовжили серію зустрічей у м. Вашингтоні (США).
Більшу частину свого дня митрополит Борис Ґудзяк, єпископи Павло Хомницький, Богдан Данило та Венедикт Алексійчук провели в Конференції католицьких єпископів США, де зустрілися з керівниками та співробітниками кілької підрозділів, зокрема Комітету міжнародної справедливості та миру і Комітету справедливості та розвитку, Служби еміграції та біженців, а також Підкомітету допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі.
Єпископи також мали можливість зустрітися з Католицькими благодійними організаціями США (Catholic Charities USA) та Католицькою службою допомоги (CRS). Обговорювали діяльність кожної групи та те, як єпископи можуть допомогти і співпрацювати та що можна зробити для підтримки України та українців.
Catholic Charities — це мережа благодійних організацій зі штаб-квартирою в Олександрії (штат Вірджинія, США). У 2005 році журнал Forbes поставив її на п’яте місце серед найбільших благодійних організацій у США за загальним доходом. У 2019 році 12 мільйонів людей отримали допомогу у понад 2600 локаціях. Поряд з федеральним урядом, Католицька благодійна організація є найбільшим постачальником послуг у сфері соціального захисту в США.
Католицькі благодійні організації США були засновані понад століття тому чоловіками і жінками, які вірили, що колективні зусилля Церкви, спрямовані на вірне служіння людям, які потребують допомоги, можуть змінити хід бідності у США. «У Католицьких благодійних організаціях ми допомагаємо людям, незалежно від їхньої віри, які борються з бідністю та іншими складними проблемами. У CCUSA наша адвокаційна діяльність та програми допомоги при стихійних лихах, а також підтримка організацій-членів нашої мережі роблять відчутний прогрес у наданні допомоги та надії нашим сусідам по всій країні. Наші колективні зусилля зосереджені на низці стратегічних пріоритетів, які змінюють на краще життя людей, що потребують допомоги», — йдеться на офіційній сторінці організацій.
На сьогодні Служба у справах міграції та біженців (MRS) Католицької благодійної організації шукає парафії та організації, які могли б спонсорувати українські сім’ї для приїзду в США у межах програми «Єднаймося заради України».
Натомість Catholic Relief Services (CRS) — міжнародна гуманітарна організація католицької громади США. Заснована в 1943 році єпископами США, агенція надає допомогу 130 мільйонам людей у понад 110 країнах і територіях Африки, Азії, Латинської Америки, Близького Сходу та Східної Європи.
Будучи членом Карітас Інтернешнл (Caritas International), всесвітньої мережі католицьких гуманітарних організацій, CRS надає допомогу в надзвичайних ситуаціях і допомагає людям у країнах, що розвиваються, розірвати коло бідності через ініціативи сталого розвитку на рівні громад та миротворчість. Допомога базується виключно на потребах, а не на расі, віросповіданні чи національності. Штаб-квартира Католицької Служби Допомоги знаходиться в Познер Білдінг в Балтиморі (штат Меріленд, США), а також має численні польові офіси на п’яти континентах. CRS налічує близько 5 000 співробітників по всьому світу. Агентством керує рада директорів, що складається з 13 священнослужителів (більшість з них єпископи) і 10 мирян.
Існує великий ризик додаткових страждань як всередині України, так і для тих, хто тікає до сусідніх країн у пошуках безпеки. Партнери CRS та Карітасу на місцях потребують негайної підтримки, щоб задовольнити як поточні потреби, так і ті, що виникають у зв’язку із загостренням ситуації. Завдяки пожертвам для CRS сім’ї в Україні та сусідніх країнах отримують їжу, одяг, транспорт до безпечного притулку, грошову допомогу, консультації та догляд за дітьми.
День завершився зустріччю із представниками організації «Разом для України». Вони надали оновлену інформацію про політичну позицію Вашингтона щодо України та війни.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ