«Українська молодь — Христові» стає Всецерковним патріаршим молодіжним рухом

23 липня 2023

У 2023 році молодіжний рух УГКЦ «Українська молодь — Христові» відзначає 90-річчя. У неділю, 23 липня, під час Літургії у храмі Святої Софії Премудрості Божої у Львові Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав проголосив, що УМХ надано патріарший статус.

«Українська молодь — Христові» стає Всецерковним патріаршим молодіжним рухом

Святкові заходи з нагоди 90-річчя молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові» розпочалися у студентському містечку УКУ у Львові. Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святої Софії Премудрості Божої очолив Блаженніший Святослав. Відтак він урочисто проголосив про надання УМХ патріаршого статусу, а молодь склала присягу на вірність Христові. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Наші владики побачили, що цей рух не просто живе — він продовжує зворушувати серця дівчат і хлопців в різних частинах нашої Церкви як в Україні, так і в цілому світі. І настав час надати йому церковне канонічне визнання, — виголосив Блаженніший Святослав. — І сьогодні я маю нагоду і честь проголосити, що „Українська молодь — Христові“ стає всецерковним патріаршим молодіжним рухом, і ми урочисто затверджуємо його новий статут!»

По завершенню Богослужіння було зачитано Декрет про затвердження об’єднання вірних УГКЦ «Українська молодь — Христові», а також Декрет про затвердження Статуту УМХ.

«Цей канонічний акт — це знак поваги, вдячності і піклування всієї нашої Церкви про вас, дорогі молоді українці, — звернувся до молоді Блаженніший Святослав. — Це знак визнання цього руху, який 90 років доростав до того, щоб ми могли його офіційно назвати патріаршим рухом. Вітаю вас із цим днем і прошу: гідно несіть те ім’я християнина, яке сьогодні ви урочисто відновлюєте перед Божим обличчям».

Статут УМХ Предстоятель урочисто вручив голові координаційної ради УМХ Христині Потерейко.

Окрім цього, архиєрей закликав українську молодь відновити свої хресні обіти, а тих, хто ще не є членом УМХ, — долучатися та ставати непереможними, посвячуючи життя Господу Богові: «Долучайтеся, хоч би де ви були: чи в Аргентині, чи в Бразилії, чи в Австралії, чи в Казахстані, чи в Канаді, чи на Запоріжжі. Ставайте мудрими, непереможними, людяними, посвячуючи своє життя Христові».

Варто зазначити, що в межах святкування 90-річчя УМХ відбудеться зустріч Блаженнішого Святослава із уемхівською молоддю. Відтак о 18:00 у Митрополичих садах розпочнеться молитовний вечір за перемогу України та за українську молодь, яка захищає Батьківщину.