Українська громада м. Генуя (Італія) у 1000-літьому храмі відсвяткувала 20-літній ювілей
19 листопада 2023 року українська громада Апостольського екзархату для українців-католиків в Італії у м. Генуя відсвяткувала 20-літній ювілей від свого заснування, зібравши на святкування тих, для кого Церква стала місцем зустрічі і солідарності.
З нагоди свята громади до 1000-літнього храму Святого Стефана, що знаходиться у центрі міста і де збирається на молитву українська спільнота, на святкову Божественну Літургію завітали владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх, монс. Марко Таска, архиєпископ Генуї, Матео Кампоре, представник мерії міста, Ольга Харлан, віцеконсул Генерального Консульства України у Мілані, представники влади Генуї та різних асоціацій. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповідає Українська громада м. Генуї.
Божественну Літургію очолив владика Діонісій, який у проповіді наголосив на важливості дарування любові іншим, нашим ближнім, згадуючи притчу про милосердного самарянина. Єпископ також роздумував над тим, де є Бог посеред усіх цих страждань. «Інколи нам здається, що Бог не вислуховує наших молитов, бо війна продовжується, нас роздирають, руйнують все. Постає інколи питання: де наш Бог? Таке питання ставили євреї у концентраційних таборах. Але саме в таких обставинах Бог є з нами. Він продовжує терпіти з нами! Він спочатку все перетерпів на собі, і скрикнув: „Боже, мій Боже, чому ти мене покинув?“ Тому, ми нашими стражданнями доповнюємо на нашому тілі те, що бракує стражданням Христовим для Його тіла, що ним є Церква (пор. Кол 1, 24). Часом, здається, що Ісус спить на подушці, а човен потопає серед бурі. Отже, треба збудити Ісуса нашою молитвою. Ісус зробив все заради нашого спасіння, а тепер наше завдання захищати наших братів та сестер, і наш народ. І немає більшої любові, як тієї, коли хтось віддає своє життя за ближніх. Воїн-християнин воює не з ненависті до ворога, але з любові до свого народу і своїх братів. Як ніколи, зараз нам потрібно милосердних самарян».
Проповідник також зазначив, що лише через милосердя ми можемо зберегти наше серце від жорстокості війни: допомагаючи тим, хто зазнав ран, стаючи немов лікарями, ми рятуємо і себе самих, не впускаючи до свого серця жорстокості, яку несе війна. «Саме тепер, під час війни, ми покликані до любові. Перш за все, не повинні втягати війну до свого серця: ненависті, злоби, помсти, адже такі почуття нас вбивають. Ми покликані плекати любов, приймати Божу енергію, щоб допомагати іншим, стаючи лікарями „душ і тілес“, лікувати рани одні одних. Отже, щоб лікувати рани інших, треба бути здоровими і не ранити одні одних».
Окрім того, єпископ подякував італійській Церкві за допомогу для нашого народу, що є жестом любові, який нагадує поведінку милосердного самарянина.
Після Літургії громади з міст Савона і К’яварі, для яких також служить о. Віталій, настоятель парафіяльної спільноти м. Генуя, привітали спільноту Генуї з ювілеєм, подарували торт та заспівали «Многая літа».
Святкування продовжилось у Palazzo Ducale, де пройшло представлення української культури у піснях і танцях під назвою «Незламні». Святковий концерт зібрав понад 300 гостей.
Із вираженням захоплення від концерту організаторам подякувала відповідальна Відділу культури Муніципалітету Генуї Паола Борділлі, побажавши українцям незламності духу та запевнивши, що влада міста буде і надалі продовжувати підтримувати їхні ініціативи.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ