Українська Греко-Католицька Церква в Італії збирає українську діаспору на VII Футбольний турнір

10 квітня 2019

Щорічно вірні парафії Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церкви у південноіталійському містечку Казерта із благословення владики Діонісія Ляховича з нагоди престольного празнику організовують футбольний турнір між українцями в Італії. Не став винятковим і цей рік.

«Дуже добре, коли при парафії створена спортивна команда!» — під цим гаслом Папи Франциска уже всьоме буде проведений Футбольний турнір між українськими командами в Італії. Організатори, з благословення єпископів Кир Діонісія Ляховича та монсіньйора Джованні Д’Алізе, запрошують всіх капітанів, членів українських команд в Італії, футбольних фанатів, їхніх сімей та всіх свідомих українців взяти участь у футбольному турнірі та засобами спорту долучитися до виховання молодого покоління, в якому поєднується духовне багатство і дисципліна життя. «Запрошую Вас не тільки грати у футбол, Ви це вже робите, а робити щось більше: жити так, як у спорті, — прагнути до високого результату, розвивати свої найкращі якості. Віддаватися грі з іншими та з Богом, не задовольнятися байдужою (літеплою) нічією, а віддавати всі сили, спалюючи своє життя задля того, що дійсно ціниться та триває вічно. Не задовольнятися цим літеплим життям та життям „байдужої нічиї“ — закликає Святіший Отець Франциск, а відтак додає, — „Ні! Ні! А іти далі, здобуваючи завжди тільки перемогу“ (Звернення Святішого Отця Папи Франциска до делегатів Італійського спортивного центру, 7 червня 2014 року).

Минулого року на основі цих слів Папи Римського, владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, під час проповіді на «VI Святі Молоді в Казерті — 2018» підкреслив важливість спорту для виховання молоді і разом з воїнами ГО «Серця Кіборгів» вручив «Суперкубки-2018» призерам футбольного турніру, в якому взяли участь 20 українських команд з усієї Італії. Матчі проводилися в містах Казерті, Римі та Мілані.

Перший турнір між українськими футбольними командами був проведений в південноіталійському містечку Казерта ще в далекому 2013 році. У ньому взяло участь 6 українських команд регіону Кампанія (обл. центр — м. Неаполь). Вже в 2015 році в турнірі взяли участь українські футбольні команди Півдня та Центру Італії. А в 2017 та в 2018 роках в турнірі беруть участь українські команди з усієї Італії: ПІВНІЧ — ЦЕНТР — ПІВДЕНЬ.

В 2017 році чемпіонами Італії стала команда з міста Казерта:

1. «Тризуб» (капітан Тарас Михайлишин).
2. «К. У. М.» з Мілану (капітан Олег Хандащук).
3. «Легіон» з Риму (капітан Сергій Цибіков).

В 2018 році турнірна таблиця переможців футбольного турніру виглядала так:

1. «Легіон» Рим (капітан Сергій Цибіков).
2. «Металіст» Новара (капітан Віталій Галіба).
3. «Тризуб» Казерта (капітан Тарас Михайлишин).

Звертаємося до вас, дорогі капітани: Чи є ще «порох в порохівницях»? Поборемося за «Суперкубок-2019»?

Телефонуйте до організатора турніру о. Ігоря Данильчука (+3 88 077-07-13) або подавайте свої заявки на його e-mail: [email protected]

ФУТБОЛ: 8×8

ПОЧАТОК ТУРНІРУ: 4–5 травня 2019.

ФІНАЛ ТУРНІРУ: 26 травня.

«Спорт — один зі шляхів виховання. Для повноцінного виховання молоді, підлітків та дітей в сучасному суспільстві я намітив три головні складові. Це навчання, спорт і праця. Звичайно, перш за все потрібно створювати робочі місця для молоді. Але ми не можемо забувати також про навчання та спорт. Якщо ми зможемо створити достойні умови, то, я запевняю вас, що ми вбережемо нашу молодь від алкогольної та наркотичної залежності. Чому? Тому що тільки навчання, спорт та праця сприяють руху вперед. Не забувайте про це. Я закликаю вас, спортсмени, вас, керівники, і вас, політики, запам’ятайте: навчання, спорт і праця» (Звернення Святішого Отця Папи Франциска до учасників зустрічі, організованої італійським спортивним комітетом (площа Святого Петра, 7 червня 2014 року).

Постійний та головний спонсор турніру — Володимир Бекиш, «Моноліт Італія».

За матеріалами офіційного сайту Української Греко-Католицької Церкви в Італії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ