У Жовкві за участі владики Михаїла Колтуна відзначили День медичного працівника

28 липня 2023

26 липня 2023 року у Жовкві за участі владики Михаїла Колтуна, єпископа Сокальсько-Жовківського, медичних капеланів та працівників відбулося святкування Дня медичного працівника.

У Жовкві за участі владики Михаїла Колтуна відзначили День медичного працівника

Урочистий захід розпочався Молебнем до Пресвятої Богородиці у храмі Св. свщмч. Йосафата та продовжився у приміщенні Жовківської міської ради. Про це інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

У часі молитви єпископ звернувся до присутніх із духовним словом: «Ми сьогодні досвідчуємо в Державі, як наше співжиття потребує служіння. Щоб захищати людину — потрібне військо, і все це на служіння людині. Весь світ має забезпечувати життєдіяльність людини».

Відтак проповідник пригадав про Катехизм Української Греко-Католицької Церкви, який надихає наше життя до Бога і з ним пов’язує, навчає нас: «Людська особа, з огляду на її гідність, є центром суспільного життя. Тому основою суспільної моралі є пошана до кожної людини та пріоритет особи над суспільством. Цей акцент на людину не означає індивідуалістичного бачення людського життя, бо людина покликана до свободи в спільноті» (п. 927).

«Ми сьогодні підносимо обов’язок до Божого покликання, призначення і благословення. Сьогодні не тільки медицина є в медицині, але і Церква є в медицині, і вся Держава працює в медицині для цього воїна, який на передовій перебуває у небезпеці і потребі», — підкреслив архиєрей.

«Коли ми є з Богом, тоді і на війні легше і на операційному столі є певніше, і тоді в наших буднях є обнадійливий час для того, що ми робимо з покликання, обов’язку і любові для людей», — мовив владика Михаїл Колтун.

Архиєрей зазначив, що сьогодні цілий механізм Держави працює на життя кожного з нас.

Далі єпископ зазначив: «Ми закликаємо Боже благословення, щоб наші сподівання і ваші старання могли переплітатися в Божому благословенні для успіху нашого життя, щоб ми один за одного раділи, один одного відстоювали, щоб ми могли осягнути цінність нашого життя і велич християнського служіння для добра людини, а також велич священного обов’язку медицини для порятунку людського життя».

«Хай Пресвята Богородиця, яка так поспішно збирається, щоб відвідати свою тітку Єлисавету з поміччю, щоб їй допомогти і привітати, стане нам натхненним прикладом служіння, через яке стаються неймовірні речі, які випливають через Боже благословення в сьогоднішньому дні», — сказав владика Михаїл, завершуючи своє слово привітання медичних працівників.