У Зарваниці відбувся тренінг для майбутніх військових капеланів

23 вересня 2019

20 вересня у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувся тренінг «Воїни Божої чоти» для семінаристів УГКЦ, залучених у сфері душпастирювання серед військовослужбовців. Учасниками заходу стали студенти Київської, Львівської, Івано-Франківської, Дрогобицької і Тернопільської духовних семінарій.

У Зарваниці відбувся тренінг для майбутніх військових капеланів

Зустріч розпочалася спільною Божественною Літургією в Соборі Зарваницької Божої Матері, яку очолив о. Андрій Зелінський, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Після молитви військові капелани провели для семінаристів ряд лекцій. Отець Іван Ісайович поділився з учасниками тренінгу власним досвідом душпастирського служіння у війську. Голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ о. Степан Сус розповів про історію виникнення капеланського служіння в УГКЦ та його подальший розвиток. «Від родини власної до родини військової» — тема лекції о. Тараса Коцюби, в якій священик ділився з семінаристами особистими переживаннями зі свого капеланського досвіду. Отець Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, розказав про військове душпастирство в Учительському уряді Церкви.

Значимою подією стало зачитання наказу ректора Тернопільської Вищої Духовної Семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого о. Івана Римара про створення в семінарії Центру душпастирювання силових структур імені св. Лонгіна Сотника.

Наприкінці заходу о. Андрій Зелінський, ТІ, прочитав лекцію «На захисті духу. Ціннісні засади капеланського служіння в українському війську».

Окрім слухання лекцій досвідчених капеланів під час тренінгу семінаристи мали змогу поспілкуватися в невимушеній атмосфері та обмінятись власним досвідом служіння.

Тренінг «Воїни Божої чоти» для студентів духовних семінарій організував Департамент військового капеланства ПК УГКЦ.

За матеріалами Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ