У Запоріжжі освятили землю під будівництво католицької школи та молодіжного центру

21 травня 2024

11 травня 2024 року, у день пам’яті святих Кирила й Методія, просвітителів слов’янських, в місті Запоріжжі відбулася знаменна подія — освячення земельної ділянки під будівництво молодіжного центру та першої католицької школи. Чин освячення звершив владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ.

Серед присутніх були о. Роман Вовк, о. Михайло Заверчук, о. Святослав Розлуцький, о. Ростислав Спринюк, о. Петро Цідило та отець-диякон Маркіян Буняк. Розділити радість прибули також сестра Єротея Сорока, сестра Марія Мати Милосердя, сестра Богомдана, а також молодь Донецького екзархату із різних куточків. Про це повідомляється на сайті парафії Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ у м. Запоріжжя.

Освячення ділянки стало знаковим кроком на шляху до створення нового осередку духовного та культурного життя для молоді Запоріжжя. Молодіжний центр та католицька школа стануть місцем, де молодь зможе здобувати знання, розвивати свої таланти, формувати цінності та відчувати підтримку спільноти. Опікуватися майбутнім навчальним процесом будуть сестри служебниці.

Під час освячення владика Максим Рябуха підкреслив важливість цієї події для розвитку католицької громади Запоріжжя та всього Донецького екзархату УГКЦ: «Церква — це живі священники, живі сестри, живі брати, монахи, які на конкретних ділянках нашої землі служать, працюють, прославляють Бога, до нього привертають увагу інших людей, до нього навертають серця. Вся ця дійсність — вона надихає нас дивитися вперед і усвідомлювати, що Бог провадить історію.

І, власне, це такий також духовний орієнтир для цілого нашого екзархату, бо мріємо, щоб таких католицьких шкіл, яка тут зачинається, було бодай в кожному великому місті, щоб наша дітвора, наша молодь могла зростати в добрих цінностях, у світлій свідомості, у широких світоглядах та у глибокій любові до землі, до України, до церкви, до Христа, до ближнього», — наголосив архиєрей.

Будівництво молодіжного центру та католицької школи у Запоріжжі — це не просто будівництво нового приміщення. Це символ віри та надії на краще майбутнє, це свідчення того, що навіть у складні часи українці не втрачають оптимізму й прагнуть до розвитку.