У Стемфорді єпархіальна різдвяна коляда об’єднала духовенство та вірних у спільному святкуванні

26 січня 2024

У суботу, 13 січня, щорічна єпархіальна коляда вкотре наповнила теплом і традиціями актовий зал семінарії Святого Василія Великого. Щороку у період Різдвяних свят вірні Стемфордської єпархії збираються, щоб сердечно привітати свого духовного провідника владику Павла Хомницького, ЧСВВ.

Цього року на Коляду завітало понад 150 гостей, не враховуючи понад 60 дітей та молоді, переважно учнів місцевої школи «Українська спадщина» та Спілки української молоді (СУМ), які розважали присутніх колядками та різдвяними виставами. Про це розповідає пресслужба Стемфордської єпархії УГКЦ.

Святкування розпочалося з теплого привітання о. Тараса Чапаріна усіх присутніх. Після нього одразу ж зазвучали голоси наймолодших членів громади — дітей українського садочка «Барвінок», які порадували присутніх колядками та віншуваннями. «Для більшості з них це був чи не перший виступ на сцені. Всі вони виявилися гідними цього виклику!» — зазначають організатори святкування.

Далі пані Уляна Йосипів, директор місцевої школи «Українська спадщина», представила своїх учнів, які поставили вертеп — традиційну і давню українську різдвяну виставу, в яку вони вплели деякі нові елементи, що відображають нинішню війну в Україні.

Чудовий виступ учнів української музичної школи «Гармонія музики і мистецтва» в Стемфорді під чудовим керівництвом пані Лілії Кушнір завершив перший сегмент програми.

Після молитви розпочалося спільне частування.

Під час трапези владика Павло мав честь вручити Патріаршу грамоту від Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, Його Преосвященству Василю Г. Лостену, єпископу-емериту Стемфордської єпархії, яка була видана з нагоди десятої річниці посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. У грамота було відзначено відданість та зусилля владики Лостена у зборі коштів та будівництві Патріаршого собору Воскресіння Господнього. Владика Василій висловив сердечну подяку за це заслужене визнання, смиренно приписуючи це досягнення колективній підтримці та щедрості вірних єпархії.

Владика Павло також скористався нагодою, щоб привітати ще одного гостя цьогорічної коляди маестро Василя Гречинського, диригента та художнього керівника відомої Української хорової капели «Думка». Минулого тижня під час різдвяного концерту «Думки» в церкві Святого Юрія на Манхеттені маестро Гречинському Указом Президента України Володимира Зеленського було присвоєно звання Заслуженого артиста України. Від імені Президента України нагороду маестро Гречинському вручив Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця. З моменту свого прибуття до Сполучених Штатів у 1991 році, маестро Гречинський привів «Думку» до визнання на головних концертних майданчиках, включаючи Карнегі-хол, собор Святого Патріка, і навіть телевізійне шоу Saturday Night Live.

Розважальна програма продовжилася після подачі десерту. Юстина Філінські, талановита учениця музично-художньої школи «Гармонія», виконала вишукану фортепіанну версію всесвітньо відомого твору українського композитора Миколи Леонтовича «Carol of the Bells» («Щедрик»).

Потім хор катедрального собору Святого Володимира під керівництвом Миколи Максимюка зачарував гостей майстерним виконанням улюблених українських колядок. Вівтарна прислуга української католицької церкви Пресвятої Родини в Лінденхерсті, штат Нью-Йорк, у свою чергу, привітала владику Павла та всіх присутніх своєю чудовою колядою.

Звичайно, коляда не була б повною без привітання шанованого і улюбленого члена української громади Володимира Козицького, традиція, яка з роками стала синонімом єпархіальної коляди. Пан Козіцький, на своєму сотому році життя, захопив аудиторію розповіддю про пережитий ним «сон», в якому він бачив закінчення війни в Україні та славний День української Перемоги — почуття, яке знайшло відгук у всіх присутніх.

На завершення радісного дня владика Павло висловив глибоку вдячність усім за молитовну та фінансову підтримку добрих справ Стемфордської єпархії, а також багатьом волонтерам, які присвятили свій час та зусилля для забезпечення успішного проведення святкування. Захід завершився заключною молитвою, яку очолив о. Богдан Тимчишин, ректор семінарії Святого Василія Великого, та колективним благословенням, укладеним у словах і мелодії колядки «Бог Предвічний».