У Сокальсько-Жовківській єпархії відбулася VI проща до святого папи Івана Павла ІІ до с. Руда-Сілецька

27 жовтня 2022

Упродовж 22–23 жовтня 2022 року відбулася традиційна щорічна проща духовенства та вірних до святого папи Івана Павла ІІ у с. Руда-Сілецька (Львівський район, Львівська область). Під час цієї прощі учасники мали нагоду помолитися Божественну Літургію перед реліквіями святого папи та стати учасниками уділення дияконських свячень.

У суботу, 22 жовтня 2022 року, владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, з нагоди VI прощі до св. Івана Павла ІІ очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого великомученика Юрія, що знаходиться у с. Руді-Сілецькій. Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

На початок свого слова владика Михаїл підкреслив, що під час цієї прощі ми роздумуємо про цінності, які маємо розвивати. «Господь нас покликав до життя, дав нам Євангелію для життя, щоб ми в неї повірили і наше життя було успішним, щоб ми здобули перемогу над злом, гріхом і всякими немочами. Ми з Богом маємо перемогти світ. Ісус сказав: „Я переміг світ“, і цим дає заклик йти за ним. Ми пішли за Христом, у Нього одягнулися та у Нього охрестилися», — мовив проповідник.

Відтак архиєрей звернув увагу вірних на постать святого папи Івана Павла ІІ: «Апостол говорить, що Бог вибрав немічних, щоб засоромити сильних. Господь нас вибрав, вибрав тих, кого полюбив. І ми маємо взірець апостольського служіння апостола народів Івана Павла ІІ, на якому збулося об’явлення Фатімської Богородиці. Пресвята Богородиця врятувала. Ми в той час були дуже уважні до агресора, якому папа простив. Це так великодушно. Він знав, що прощення це велика сила, яка рівняється Божій силі».

«Тільки християнин може бачити потреби ближнього і нести відповідальність за себе в цілий світ. Ми хочемо вдивлятися і споглядати на Івана Павла ІІ і бути відважними у наших християнських діях, щоб ніколи не зламатися», — сказав єпарх Сокальсько-Жовківський на завершення своєї проповіді.

Також під час Божественної Літургії єпископ уділив дияконські свячення випускникам Львівської духовної семінарії Святого Духа Олегу Ярошику та Андрію Марушці. Після богослужіння був освячений бальдахін над фігурою з мощами св. Івана Павла ІІ.

Наступного ж дня, у неділю, Божественну Літургію з нагоди прощі очолив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії владика Петро Лоза.

Варто зазначити, що в храмі Святого Юрія у с. Руда-Сілецька зберігаються мощі та реліквії святого папи Івана Павла ІІ (літургійні ризи, чаша та дискос, подаровані ним під час візиту до архикатедрального собору Святого Юра у Львові 2001 року).