У селі Княждвір на Прикарпатті освятили нову церкву

24 липня 2024

У неділю, 21 липня, відбулося освячення храму на честь Усіх Cвятих Українського Народу, в селі Княждвір, присілок «Баня», Печеніжинського протопресвітеріату, за участі владики Петра Голінея, єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ.

У селі Княждвір на Прикарпатті освятили нову церкву

На урочисту подію прибуло велике число вірних з навколишніх парафій та деканатів. Спочатку владику Петра зустрічали на подвірʼї церкви, а потім розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія та Чин освячення храму. Про це оповідає пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

Співслужило владиці численне духовенство: о. Іван Шинкарук, адміністратор церкви, о. Юрій Максимʼюк, протопресвітер Печеніжинський, о. Юрій Лукачик, судовий вікарій, о. Рафаїл Стефурак ЧСВВ, парох храму Святого Василія Великого в м. Київ, о. Олег Максимʼюк, о. Олег Ткачук. В часі Літургії вірні мали можливість приступити до Таїнства Сповіді, яке уділяли: о. Ігор Андрусяк, о. Роман Площак, о. Михало Дзюба та о. Іван Тиханський.

Світло віри про Воскреслого Христа навертало численні народи

Після прочитання Євангелія архиєрей звернувся до присутніх з душпастирським словом, основуючи його на євангельському уривку про зцілення слуги сотника. За його словами, Ісус Христос, вказуючи на віру чужинця-сотника, сповіщає що багато хто прийде зі сходу і заходу, і засядуть з Авраамом, Ісааком і Яковом у Царстві Небеснім (Мт. 8, 11).

«Ми є народ, який більш ніж тисячі років тому прийшов до віри у Воскреслого Христа із півночі. І за свою тисячолітню історію продемонстрував віру у випробуваннях. Українська Греко-Католицька Церква пройшла нелегкі часи: переслідування і увʼязнення. Історія показала, що свідчення віри треба давати завжди протягом цілого свого життя. Якщо поглянути на історію Христової Церкви, то бачимо, що світло віри про Воскреслого Христа навертало численні народи. Також і наші предки, що колись були поганами, повірили у воскресіння Ісуса», — зазначив проповідник.

Ми є дуже щасливі, що маємо таке велике число покровителів

Відтак єпископ пригадав історичних постатей, які здатні збудувати і зміцнити нашу віру сьогодні. «Тому, не загубімо батьківської віри. Ми маємо чудовий приклад праведників нашого народу, які своїм власним прикладом навчили нас як бути учнями Ісуса Христа. До них належать: преподобні отці Антоній і Теодозій Печерський та інші преподобні отці, імен яких ми і не знаємо. Це велике число наших мучеників. Святий священномученик Йосафат, який віддав своє життя за єдність Католицької Церкви. Пратулинські мученики — тринадцять простих селян, що стали на захист своєї Церкви. Новомученики нашого народу: владики Миколай Чарнецький, Григорій Хомишин та Іван Слезюк, які були ревними єпископами Станіславівської єпархії, нашого рідного краю. Інші священники, ченці й черниці, що віддали своє життя за віру у Воскреслого Спасителя. Насправді ми є дуже щасливі, що маємо таке велике число покровителів, які стали для нас прикладом для наслідування Христової віри», — підкреслив владика Петро.

Побудова храму у нелегкі часи

«Сьогодні нас спіткали нелегкі часи. Я не знаю скільки ще часу потрібно нам, щоб вистояти, але я переконаний, що коли ми стоятимемо з Богом, то точно переможемо!» — підбадьорив на завершення зібраних у храмі молільників єпископ.

Після Божественної Літургії єпископ-помічник, звертаючись до духовенства та вірян, сказав: «Дорогі брати і сестри, я хочу подякувати вам за плідну працю на вашій парафії. І в цей важливий момент, якого ви чекали багато років, я хочу подякувати вашому душпастиреві. Нехай буде зачитана грамота!»

Після цих слів, о. Юрій Лукачик зачитав Декрет владики Василія Івасюка про нагородження о. Івана Шинкарука нагрудним хрестом з прикрасами та іменування його протоієреєм. «Найперше хочу сьогодні подякувати Богові, що вдалося вчасно завершити роботу над будівництвом храму. Дякую Вам владико, що приїхали до нас, бо де єпископ — там і Церква. Хай Бог дає Вам сили й наснаги для подальшого душпастирського служіння. Щоб кожен день Господь допомагав Вам провадити всіх нас до спасіння. На многії і благії літа!» — сказав отець Іван.

На завершення, адміністратор храму подякував всім священникам та вірянам за фінансову підтримку в будівництві церкви.

Пізніше владика Петро уділив усім присутнім архиєрейське благословення через мирування, а священники на подвірʼї храму відслужили Чин малого освячення води.

З історії парафіяльної спільноти…

Слід зазначити, що заснування парафії в с. Княждвір, присілок «Баня», датується 1993 роком, а розпочав душпастирську діяльність на цій парафії о. Микола Остафійчук. Тривалий проміжок часу парафію обслуговував, аж до своєї смерті, о. Ігор Куник.

Нагадаємо, що проєкт на будівництво нового храму, яке розпочалося у 2018 році, передав о. Василь Пантелюк, священнослужитель Донецького екзархату, який раніше збудував таку ж саму церкву в Дніпрі.

Фото: бр. Тарас Воробець