У Саскатуні відбувся Чин архиєрейського найменування отця Михайла Смолінського

20 січня 2024

19 січня 2024 року у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Саскатуні (Канада) відбулася Велика вечірня з Чином архиєрейського найменування отця Михайла Смолінського, обраного правлячим єпископом Саскатунської єпархії УГКЦ. Чин найменування звершив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав спільно із митрополитом Вінніпезьким Лаврентієм Гуцуляком і єпархом Торонтським Браяном Байдою, попереднім правлячим єпископом цієї єпархії.

У Саскатуні відбувся Чин архиєрейського найменування отця Михайла Смолінського

Супроводжували владику-номінанта о. Андрій Лалач та о. Іван Нагачевський. Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ.

На початку Чину було зачитано Папську буллу, у якій Святіший Отець зазначив, що обіймає українську Церкву в Саскатуні, якій хоче призначити єпископом о. Михайла Смолінського.

Опісля владика Михайло Квятковський, єпарх Нью-Вестмінстерський, та владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський, українською та англійською мовами зачитали Декрет Глави УГКЦ про проголошення о. Михайла Смолінського єпископом Української Греко-Католицької Церкви та Декрет іменування його єпархіальним єпископом Саскатунської єпархії для українців (Канада).

«Сьогодні Ви долучаєтеся до грона владик Саскатунської єпархії, які у своєму служінні виконували Божу волю, „щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння правди“ (Тим. 2, 4). Збережіть і примножте їхню працю!» — йдеться у Декреті іменування.

Окрім цього, у Декреті іменування зазначено, що о. Михайло Смолінський приймає архиєрейське служіння в єпархії в час, коли на землях Церкви-матері в Україні триває жорстока, загарбницька війна, наслідки якої сягнули і Саскатунської єпархії: «Дорогий владико, моліться, щоб Господь подав нам справедливий мир. Заопікуйтеся численними біженцями, які, рятуючись від смерті, опинилися на терені Вашої єпархії».

Опісля новойменований владика Михайло Смолінський проголосив визнання віри та склав присяги на вірність Папі Франциску і Блаженнішому Святославові та їхнім наступникам, поклавши руку на Євангеліє. Відтак відслужив Велику вечірню.

Наприкінці Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав наголосив, що мати у Канаді таку живу церковну спільноту — це велика благодать: «Це момент великої благодаті, що ми маємо можливість разом молитися. Я можу засвідчити, що велика благодать і те, що ми живі. Дякую кожному з вас за цей момент спільної молитви, дякую за те, що ви є добрими Божими дітьми, — зазначив Блаженніший Святослав і додав: — Також особлива благодать сьогодні — це мати нового єпископа тут, у Саскатунській єпархії».

Нагадаємо, що Архиєрейська хіротонія новойменованого єпископа УГКЦ відбудеться 20 січня о 10:00 у храмі Святих Петра і Павла, де майбутній єпископ вісім років служив як парафіяльний священник.

Як ми повідомляли раніше, 30 листопада 2023 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив високопреподобного о. Михайла Смолінського, дотеперішнього провінційного настоятеля Згромадження Найсвятішого Ізбавителя в Канаді, правлячим єпископом Саскатунської єпархії УГКЦ у Канаді.