У Самборі освятили християнський дитсадок Святого Миколая

5 жовтня 2023

1 жовтня 2023 року у м. Самборі відбулося освячення дитячого садочку Святого Миколая, засновником якого є Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ.

У Самборі освятили християнський дитсадок Святого Миколая

Чин освячення здійснили: владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, Папський нунцій архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у співслужіні священників єпархії. Участь в події взяли представники місцевої влади, меценати, батьки і діти. Про це повідомляє пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

«Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене!» (Мт. 19, 24), — каже Господь. Ці слова Христові засвідчують, наскільки важливо бути біля Бога з самого малку. Багато чого можна досягнути, наставляючи дітей у вірі. Про це потрібно пам’ятати й намагатися привести їх до Христа вже з ранніх літ — познайомити з Біблією, молитися за них, навчати молитов, виховувати особистим християнським прикладом», — такими словами звернувся до присутніх владика Ярослав Приріз з нагоди освячення і відкриття дитячого садочка.

За його словами, піклування про дітей — не лише дбання про їхнє спасіння. Це також запорука нашого майбутнього — наших родин, міста й держави загалом. Проповідник зазначив, що людина, яка змалку перебуває з Господом, зростає у благодатній атмосфері, закладає надійний фундамент особистого й суспільного майбутнього. Вихована на християнських моральних цінностях, вона стає не тільки добрим і побожним християнином, але й відповідальним громадянином. Саме тому Церква закликає дбати про належне виховання дітей з раннього віку.

«Ті, які хочуть знищити здорові моральні основи суспільства, насамперед намагаються викорінити Бога й духовні цінності з дитячої душі. У цьому ми переконуємося на прикладі історії. Тоталітарні режими прагнуть оволодіти умом і серцем людини, починаючи від молодих літ, тому відривають дитину від здорової родини — коріння, з якого вона черпає та розвиває моральні цінності. Натомість навіть в Україні спостерігаємо, як у дитсадочках, школах і вищих навчальних закладах силоміць навʼязують тоталітарні ідеологеми, які суперечать християнським засадам. На жаль, після падіння безбожного радянського режиму і 30 років незалежності зараз активно пропагують атеїстичну лівацьку ідеологію гендеру, а з наших шкіл витісняють, наприклад, християнську етику», — мовив архиєрей.

Особливістю ЗДО Святого Миколая Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ є глибоке християнське виховання дітей, що сьогодні так потрібно для розвитку нашого суспільства. Владика Ярослав привітав митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, дякуючи за приїзд та очолення молитви. Єпископ висловив слова вдячності архиєпископу Вісвальдасу Кульбокасу за особливу прихильність до України та сприяння у постанні цього садочку.

«Сьогодні в м. Самборі ми освятили церковний дошкільний заклад для найменших діток — тих, які найбільше потребують тепла, любові, уваги, усього того, що треба людині, щоб жити й розвиватися. Думаю, що Ісус — наш Господь, Який захотів бути дитиною, сьогодні особливо відчуває Себе шанованим тут, бо діти будуть приходити до Нього. Вірю, що дирекція й вихователі намагатимуться створити якнайкращі умови, щоб діти розвивали не тільки тіло, інтелект і психічну сферу, але й безсмертного духа, тобто виховувалися повноцінно людина. Сподіваємося, що так закладемо надійні основи для здорового майбутнього української нації», — мовив у своєму зверненні до присутніх владика Ярослав Приріз.

«Маємо бути впевненими, що ці зусилля не будуть марними. Насіння, посіяне в дитинстві, часто сходить довгий час, але це благородна справа. Це інвестиції в майбутнє! Блаженний той народ і Церква, які піклуються про своїх маленьких членів так само, як і про дорослих! Безперечно, благословення Боже спочине на них!» — підкреслив на завершення свого слова єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Наприкінці, владика Ярослав подякував усім, хто повірив у цей задум, підтримав цю ініціативу заснування дошкільного закладу, допомагав її реалізовувати. «Це й міська влада, і жертводавці, без яких не увінчалися б наші зусилля цим урочистим освяченням і відкриттям. Також дякую батькам і родичам дітей, які привели їх сюди. Нехай Господь благословить усіх і воздасть сторицею на многі і благії літа!»

Відтак були зачитані грамоти про призначення о. Любомира Григеля адміністратором закладу, а пані Люби Войтко — директором. Владика Ярослав також подякував всім меценатам та присутнім за молитву та допомогу.