У Руді Сілецькій відбулася проща до святого Івана Павла ІІ

26 жовтня 2023

21–22 жовтня у с. Руда Сілецька на Львівщині відбулася проща до святого Івана Павла ІІ.

У Руді Сілецькій відбулася проща до святого Івана Павла ІІ

У ці дні духовенство і вірні заносили свої молитви за мир в Українській державі, за наших воїнів та у власних наміреннях. Протягом молінь вірні чисельно приступили до Святого Таїнства Сповіді та прийняли Євхаристію. Про це інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

У храмі Святого Юрія у с. Руда-Сілецька зберігаються мощі та реліквії святого папи Івана Павла ІІ (літургійні ризи, чаша та дискос, подаровані ним під час візиту до архикатедрального собору Святого Юра у Львові 2001 року).

У суботу богослужіння звершив владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, а у неділю Архиєрейську Божественну Літургію очолив Правлячий архиєрей владика Михаїл Колтун.

«Наша віра в Творця дає можливість осягнути сенс і сутність сотвореного світу і об’являє нам присутність Бога. Ми пізнаємо Творця і його творіння, що є нашим пожиттєвим завданням», — розпочав свою проповідь владика Михаїл.

Відтак проповідник зазначив, що апостол Павло розповідає, як він був гонителем християн, ініціатором переслідувань, але Господь його напоумив, покликав і відкрив святе Євангеліє через об’явлення і той пішов проповідувати. Він достеменно засвоїв Євангеліє, потрудився і засвідчив його своєю добровільною смертю, вказуючи, що не боїться смерті, а вірить в життя вічне.

«Сьогоднішнє Євангеліє оповідає про те, як Ісус змилосердився над вдовицею і воскресив її сина на очах у всіх. Це свідчення живої правди, яка приходить до нас, щоб ми могли вірити в Христа, який віддав себе з любові до нас і до нашого життя», — сказав владика Михаїл.

Проповідник закликав до віри не лише у прийдешнє воскресіння, але також до віри в любов, яку ми маємо нести один до одного, щоб ми це свідчення любові позначали своєю терпеливістю і відданістю — це для нас пожиттєве завдання.

«Сьогодні ми спрямовуємо свій погляд на святого Івана Павла ІІ, який жив серед нас, мав апостольське покликання і своєю візією ділився з Богом, як скерувати світ. Ми сьогодні віримо в те, що Господь нам сказав і довірив управляти світом. Так, як творіння приносить нам життя, так і ми в цьому світі маємо принести щось своє — молитву, жертву, щоб продовжити місію святого Івана Павла ІІ. Він зі смертю не втратив свого дару і ми сьогодні молимося до нього, щоб він нам допоміг втілити дар, щоб зробити світ кращим. Ми, як християни молимося до Бога разом із святим папою в наших потребах», — завершив свою проповідь єпископ.

Із словом вдячності за спільні моління до духовенства і вірних звернувся адміністратор парафії о. Богдан Стефанишин.