У Португалії заснували перший монастир Василіянського Чину Св. Йосафата

11 березня 2021

У двадцяту річницю служіння отців-василіян у Португалії був заснований перший чернечий дім Василіянського Чину Святого Йосафата в цій країні.

У Португалії заснували перший монастир Василіянського Чину Св. Йосафата

Своїм декретом отець Протоархимандрит Ґенезій Віомар, ЧСВВ, заснував чернечий дім (монастир) святого Йосифа у м. Санта-Ірія-де-Азойя, в окрузі Лісабона (офіційна адреса: Rua Armando Cortez 6, 2690–538 Santa Iriade Azoia, Loures, Distrito de Lisboa, Portugal), після отримання на це благословення Патріарха Лісабона, кардинала Мануела Жозе Макаріо до Насіменто Клементе.

Заснування чернечого дому Василіянського Чину — наслідок довголітньої безперервної присутності і праці священників василіян у Португалії, де з кінця 90-х років XX століття проживає багато українців, які є вірними УГКЦ.

Довідка

Постійне душпастирське служіння отців василіян на теренах Португалії розпочав о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, який прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання Патріарха Лісабона, 22 лютого 2001 року, а 27 вересня того ж року йому на допомогу приїхав о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ. У 2001 році служіння в Португалії розпочав і о. Віталій Климчук, ЧСВВ, ау 2002 р. — о. Боніфатій Залуцький, ЧСВВ. Після них на душпастирську працю до Португалії були спрямовані й інші священники василіяни.

За ці два десятиліття кількість василіян у Португалії збільшилася, і на сьогодні тут перебувають 8 священників, які походять із трьох провінцій Чину: 6 — із Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні та по одному — з Провінції Св. Йосифа у Бразилії і Провінції Св. Миколая в Україні.

Спільнота отців, які виконують служіння на теренах Патріархату Лісабона, у минулому році придбала будинок, новозаснований монастир святого Йосифа. Нині до неї належать 5 ієромонахів: о. Микола Ярема, ЧСВВ, відповідальний за внутрішні справи василіян у Португалії; о. Ілля Фіголь, ЧСВВ, Координатор душпастирів українців у Португалії; о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ; о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ; о. Герман Ничак, ЧСВВ.

Інша спільнота проживає у м. Фатіма і здійснює душпастирську опіку на теренах дієцезій Фатіма-Лейрія та Сантарем. До неї належать: о. Сільвіо Літвінчук, ЧСВВ; о. Гавриїл Тимчик, ЧСВВ; о. Венедикт Деркач, ЧСВВ.

За матеріалами Чину святого Василія Великого