У Португалії освятили монастир Святого Йосифа

20 березня 2024

17 березня 2024 року відбулося посвячення василіанського монастиря. Монастир посвятив владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре.

У Португалії освятили монастир Святого Йосифа

Божественну Літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Лісабоні очолив владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре. Із ним співслужили о. Роберт Лисейко, протоархимандрит Василіанського чину та настоятель монастиря Святого Йосифа о. Матей Дзюрбан. Про це інформує Пасторально-міграційний відділ УГКЦ на сторінці у Фейсбуці.

Після Літургії у Лісабоні владика Іриней освятив василіанський монастр Святого Йосифа в Санта-Ірії-де-Азоя. Окрім єпископа, участь в освяченні взяли протоархимандрит Василіанського чину о. Роберт Лисейко, делегат отця-протоархимандрита о. Сільвіо Літвінчук, настоятель монастиря Святого Йосифа о. Матей Дзюрбан, о. Микола Ярема, о. Венедикт Деркач, о. Ілля Фіголь, о. Гавриїл Тимчик та диякон Петро Токач.

У промові владика Іриней Білик побажав плекати й розвивати монаше життя на теренах Португалії.

Довідка

Постійне душпастирське служіння отців василіян на теренах Португалії розпочав о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, який прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання Патріарха Лісабона, 22 лютого 2001 року, а 27 вересня цього ж року йому на допомогу приїхав о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ. Від 28 вересня 2001 р. служіння в Португалії розпочав о. Віталій Климчук, ЧСВВ, а від 2002 року – о. Боніфатій Залуцький, ЧСВВ. Після них на душпастирську працю до Португалії були спрямовувані й інші священники василіяни. За ці два десятиліття кількість василіян у Португалії збільшилася, і на даний час тут перебувають 8 священників, які походять із трьох провінцій Чину.

Своїм декретом № 100/21 від 27 травня 2021 р. отець Протоархимандрит Ґенезій Віомар, ЧСВВ, заснував Делегатуру Св. Йосафата в Португалії Василіянського Чину Св. Йосафата. До цієї Делегатури належать на даний час два чернечих осідки, заснованих трохи раніше, у погодженні з компетентною церковною владою: монастир св. Йосифа на території патріархату Лісабона та резиденція св. Архангела Гавриїла на території дієцезїї Лейрії-Фатіми.