У Покровську, за 50 км від лінії фронту, відкрито 25-й пункт незламності «Добрий самарянин»

26 січня 2024

У Покровську (Донецька область) за участі владики Максима Рябухи, єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ, та о. Любомира Яворського, Патріаршого економа УГКЦ, відкрито й освячено 25-ий пункт незламності «Добрий самарянин».

Сьогодні місто Покровськ (Донецька область) знаходиться за 50 км до лінії фронту, тож часто піддається ракетним атакам й обстрілам. Не так давно, 6 січня 2024 року Покровськ та Рівне (Мирноградської громади) були обстріляні ракетами С-300. Внаслідок цієї російської атаки загинуло 11 людей, з них 5 — діти, іще 8 — отримали поранення.

Проте, під проводом отця Сергія Паламарчука тут продовжує служити і молитися парафіяльна спільнота Святого Юрія. Тож 16 січня 2024 року разом із отцем Сергієм Чин освячення пункту незламності «Добрий самарянин» здійснив владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ. Також йому співслужили представники Патріаршої фундації «Мудра справа» — отець Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, та о. Ярослав Валюх.

«Відкриття пунктів незламності у Запоріжжі і Покровську є видимим знаком Божої любові для тих людей, які сьогодні шукають якогось порятунку, підтримки, підбадьорення; людей, які шукають тепла фізичного і людського; шукають світла над своєю головою, але також у світла у душі. Це є місця зустрічі. Це — місця, у яких ти відчуваєш і віднаходиш свою цінність, гідність свого життя, а також підтримку, розуміння, супровід. Ці пункти незламності є не просто місцем перебування, а це є місця творення живої спільноти, живого простору, який підтримує, підбадьорює, розраджує, але водночас також і надихає», — мовив для пресслужби «Мудрої справи» владика Максим Рябухи, коментуючи цю подію.

У свою чергу, о. Любомир Яворський, звертаючись до зібраних парафіян, відзначив унікальність цієї спільноти. «Дякувати Богові, ця спільнота є живою. Які би ідеї ми не мали, які би напрацювання не творили, якщо би не було нікого, щоби цій спільноті послужити, нічого би не було», — розпочав своє слово священник.

Він ствердив, що Господь Бог любить цю землю. Не зважаючи на те, що диявол через різних людей на неї зазіхає, Бог також діє через різних людей. «Дякувати Богові, ця земля отримала чудовий супровід від нашої Церкви. Нещодавно відзначали лише один рочок від того дня, коли владика Максим став єпископом. Лише один рочок! Але за цей період владика вже стільки проїхав і стільки зустрів нужденних і потребуючих людей. Натомість, отця Сергія я знаю вже віддавна. Нам приходилося разом робити вже багато справ, як у Лисичанську, так і в Северодонецьку, а тепер і тут. Сьогодні я щиро радію, що ми як Патріарша фундація „Мудра справа“ маємо через кого допомогти. Якщо би не було таких священників та єпископів, ми би не змогли огорнути усю Україну», — мовив Патріарший економ УГКЦ.

Відтак отець Любомир розповів про продуктові набори, яких у кількості 500 штук доставили у пункт незламності. «Сьогодні ми також привезли продуктові набори для вас. Ці продуктові набори були сформовані завдяки підтримці нашої діаспори у Канаді через організацію „CNEWA“. Це вже четверте-пʼяте покоління людей, які виїхали з України, але вони продовжують бути серцем з своєю Батьківщиною. Тож складають свої не раз скромні пожертви для допомоги українцям. Коли я їздив подякувати канадським людям за те, що вони збирають допомогу для України, то одна жіночка, яка тоді проживала у Домі для літніх людей, зустріла мене і каже: „Отче, я відмовилася від вечері. І ці сім доларів йдуть кожного дня на підтримку українського народу“. Вона не їсть вечері, бо її віддала. Тож не завжди це так, як нам виглядає, мовляв, там захмарне життя», — поділився цим свідченням священник.

«У громаді Церкви ми всі є обʼєднаними, і завдяки тому маємо нагоду послужити один одному. Я дякую Богові за те, що сьогодні я усе це побачив, адже тепер із тим я піду у світ і буду свідчити. Буду насамперед свідчити про те, що є чудові і гарні люди, для яких хочеться жити, служити і творити добрі вчинки. Щоб ми вистояли, вибороли. А цей пункт незламності нехай стане для нас простором стійкості, опорою духовною, тілесною і матеріальною», — завершив своє звернення отець Любомир Яворський.

Варто додати, що у Покровську Патріаршою фундацією «Мудра справа» був встановлений вже 25-й пункт незламності «Добрий самарянин». Сталося це за фінансової підтримки від Міжнародної благодійної організації «Porticus».

Кожен такий пункт незламності може вмістити до 50 людей. Він обладнаний вентиляцією, обігрівом та буржуйкою, що дає можливість людям зустрітися, зігрітися теплом і добрим словом. Функціонує кухня, де можна приготувати собі їжу. Також тут є можливість через Starlink підключення до Інтернету та підзарядки мобільних пристроїв, що дозволяє завжди залишатися на зв’язку із своїми рідними. Священники відразу розпочали використовувати цей простір також і для задоволення духовних потреб людей, проводячи молитви, богослужіння, катехизації чи духовні бесіди.

Пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа»