У Погоні відбулася традиційна проща Вервиці за мир і єдність Церкви
Протягом двох днів, 18–19 вересня 2021 року, духовно-паломницький центр Матері Божої у Погоні на Тисмениччині приймав паломників Міжнародної прощі Вервиці. Цьогоріч вона приурочена молитві за мир в Україні, єдність Церков та збереження християнських цінностей.
До Монастиря Успіння Матері Божої на традиційну прощу у різний спосіб прибули тисячі вірян з Прикарпаття, інших областей України та з-за кордону.
Програма Міжнародної прощі, як і щороку, наповнена різними духовними заходами. Розпочалася молитовна подія у суботу із винесення Погінської ікони Матері Божої. Вшанування Чудотворної ікони Матері Божої, Цариці Покуття, є особливістю прощі до Погоні. Також були спільні молитви на вервиці, богослужіння та молодіжна програма. У вечірній час віряни пройшли разом стежками Хресної дороги, у церквах відбувалися нічні чування, а просто неба при запаленій ватрі звучали духовні пісні та розважання.
Віряни мали можливість користати з Таїнства Сповіді, адже більше 50-ти священнослужителів були залучені, щоб уділити прочанам святу Тайну Покаяння.
У неділю кульмінацією прощі стала Свята Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні владики Василія Тучапця, екзарха Харківського, та численного духовенства Івано-Франківської архиєпархії.
Розважаючи над недільним Євангелієм із притчею про злих виноградарів, владика зазначив, що наш Отець Небесний, який сотворив світ, являється тим добрим господарем.
«Господь поставив у центрі виноградника Святу Церкву і все приготувавши, віддав людям, щоб вони належно користали з його добра і не тільки користали, але приносили відповідні плоди. Подібно, як у притчі, отець посилає до людей слуг — пророків, які проповідували, що Господь потребує чистих плодів їх життя. А коли людство не послухало пророків, Отець Небесний послав свого єдинородного сина Господа нашого Ісуса Христа», — пояснює притчу владика Володимир.
Архиєрей наголоcив на тому, що великим даром для християн є саме молитва.
«Молитва — це найбільший духовний дар, наша зброя і сила. Хто з молитвою, той постійно перемагає, бо завдяки молитві з нами завжди і всюди присутній наш Творець Господь. Молитви набирають особливої сили, коли ми промовляємо їх спільно, тоді твориться жива вервиця наших сердець. Молитва на вервиці приносить мир нашій душі та єднає усіх нас, приносячи великі ласки», — сказав митрополит Володимир.
Після Божественної Літургії усі присутні відновили посвяту Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії, а владика Володимир уділив присутнім своє Архиєрейське благословення.
Віряни, окрім особистих подяк і прохань, молилися за мир в Україні та збереження християнських цінностей.
Спільні духовні заходи об’єднали прочан в одну велику родину. А завдяки співпраці обласної, районної, місцевої влади та відповідних служб для усіх забезпечили комфортні умови перебування, безпеку і медичний захист. Паломники отримали безкоштовне гаряче харчування та мали можливість погрітися, відпочити та випити теплого чаю у спеціальних наметах. А додому прочани повернутися із водою, яку могли набрати у святому місці.
Нагадаємо, що Міжнародна проща Вервиці щороку збирає разом тисячі паломників з України і з-за кордону в спільній молитві за мир в Україні та єдність Церкви.
Фото: Богдан Досюк та зі сторінки Погінського монастиря у мережі FacebookЗа матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ